Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Modena - Lotos: Deklasacja w każdym elemencie. Profesor Ngapeth

Marta Kośmicka
Marta Kośmicka
Lotos Trefl Gdańsk w ramach 2. kolejki Ligi Mistrzów uległ wyżej notowanej drużynie z Modeny. Gospodarze całościowo prezentowali się lepiej w siatkarskim rzemiośle.

Przegraną z DHL Modena, Lotos zanotował drugi dołek z rzędu. Podopieczni Andrei Anastasiego po stracie punktów z PGE Skrą Bełchatów udali się do włoskiej Modeny gdzie także musieli przełknąć gorycz porażki.

Nie można jednak dziwić się takiemu stanowi rzeczy. Siatkarze DHL-u rozegrali świetnie zawody potwierdzając tezę, że są faworytem grupy F. Gospodarze zanotowali 56 procentową skuteczność ataku przy 36 procentowej Lotosu. Podobnie było z przyjęciem. Do tego zawodnicy z Modeny przez całe spotkanie zagrywali równie mocno, zdobywając w polu serwisowym 7 oczek.

Na uwagę zasługuje Earvin Ngapeth. Krnąbrny siatkarz mający na swoim koncie kilka zatarć z władzą, na boisku niezmiennie pokazuje swój geniusz. Początkowo, w związku z niedawnym wypadkiem drogowym, Francuz nie miał nawet wejść na parkiet. Rozegrał jednak całe zawody błyszcząc w końcówkach. Ngapeth został najlepszym zawodnikiem meczu wykonując 15 ataków z 50 procentową skutecznością. Zanotował także 68 procentowe pozytywne przyjęcie oraz dwa asy serwisowe i jeden blok.

Stabilni na swoich pozycjach byli także Nemanja Petrić czy Luca Vettori. Jak zawsze z błyskiem geniuszu, wystawiał do włoskich zawodników Bruno Rezende popisując się także samodzielnymi kiwkami na siatce.

Earvin Ngapeth był najlepszym zawodnikiem meczu 2. kolejki Ligi MistrzówEarvin Ngapeth był najlepszym zawodnikiem meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów
Po stronie Lotosu Trefla Gdańsk najbardziej efektywnym zawodnikiem był Wojciech Grzyb uzyskując 60 procentową skuteczność ataku i dwa punktowe bloki. Środkowy jednak na początku trzeciej odsłony doznał kontuzji kostki, po niefortunnym upadku przy bloku. W konsekwencji Grzyb zmuszony był opuścić boisko. Tym samym gdańszczanie, po drugiej partii przegranej na przewagi, nie byli w stanie podnieść się i walczyć dalej. Żółto-czarni ulegli DHL Modena 0:3.

DHL ModenaElementLotos Trefl Gdańsk
7Asy serwisowe3
14Błędy przy zagrywce7
57 proc (3 błędy)Przyjęcie pozytywne38 proc. (7 błędów)
56 proc. (42/75)Skuteczność w ataku36 proc. (28/77)
2Błędy w ataku9
8Bloki7

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL