Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ZAKSA zdominowała BBTS Bielsko-Biała w ataku, bloku i zagrywce

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
Drużyna z Kędzierzyna-Koźla po raz czwarty z rzędu zwyciężyła w ligowym pojedynku 3:0, utrzymując tym samym pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi. ZAKSA miała przewagę nad BBTS-em właściwie w każdym elemencie.

Największa różnica dzieliła oba zespoły w poczynaniach na siatce. Kędzierzynianie dysponowali znacznie większą siłą ognia w ataku niż ich rywale, którzy często musieli kreować swoje akcje po niedokładnym przyjęciu. Znakomicie w ofensywie poczynał sobie Rafał Buszek, kończąc 11 z 17 otrzymanych wystaw (65 procent). Po drugiej stronie siatki katastrofalną, 13-procentową skuteczność zanotował natomiast Serhiy Kapelus (3/23).

Zawodnicy ZAKSY wyraźnie dominowali nad przeciwnikami również w bloku. Bardzo trudną do sforsowania ścianę ustawiał na skrzydle Grzegorz Bociek , autor aż 5 punktowych "czap". W szeregach BBTS-u najczęściej blokował Dmytro Bogdan (2 razy).

Gracze z Kędzierzyna-Koźla spisywali się także lepiej w polu zagrywki. Co prawda żaden z kędzierzynian nie zanotował więcej niż jednego asa, ale najwięcej spustoszenia zza linii dziewiątego metra czynił Buszek.

Co ciekawe, to bielszczanie mogli się pochwalić minimalnie lepszym wskaźnikiem przyjęcia pozytywnego, lecz to oni również popełnili znacznie więcej niewymuszonych błędów. Liczne pomyłki znacząco ograniczyły ich szansę na odniesienie sukcesu w hali Azoty .

Porównanie statystyk:

ZAKSA Kędzierzyn-KoźleElementBBTS Bielsko-Biała
5Asy serwisowe2
8Błędy przy zagrywce12
44 proc. (2 błędy)Przyjęcie pozytywne46 proc. (5 błędów)
47 proc.Skuteczność w ataku30 proc.
8Błędy w ataku12
11Bloki5

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL