Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Siatkarki pięciu klubów Orlen Ligi w reprezentacji Polski

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Pięć klubów Orlen Ligi będzie miało utrudnione przygotowania do dalszej części sezonu. Nie jest niespodzianką, że najwięcej reprezentantek kraju jest w Chemiku Police.

Do turnieju eliminacyjnego do igrzysk olimpijskich w szerokim składzie znalazły się 22 zawodniczki z pięciu klubów Orlen Ligi oraz siatkarka występująca w lidze włoskiej. Powrót Bereniki Tomsi do drużyny jest jedną z niespodzianek, atakująca występuje aktualnie w Metalleghe Sanitars Montichiari.

Najwięcej przedstawicielek mają mistrzynie Polski - sześć, brakuje Agnieszki Bednarek-Kaszy, która przyznała, że zdrowie nie pozwala jej na walkę na dwóch frontach. Jest za to Aleksandra Jagieło, której ostatnio w ekipie Jacka Nawrockiego nie było. 

W zespole znalazło się pięć przedstawicielek PGE Atomu Trefla Sopot, a także po trzy z Impela Wrocław i Budowlanych Łódź. W kadrze nie ma Agnieszki Kąkolewskiej, która w ostatnich sezonach walczyła w biało-czerwonych barwach. Do reprezentacji powróciła Milena Radecka

- Cieszymy, że są trzy powołane zawodniczki. Jednak dziewczyny na pewno na tym nie spoczną i kolejne zawodniczki będą walczyły o grę w reprezentacji. Ambicji nie brakuje i pokazują to na kolejnych treningach - przyznał trener Budowlanych, Jacek Pasiński. Jeszcze kilka miesięcy temu w kadrze była Ewelina Brzezińska, tym razem jednak nie znalazła uznania w oczach selekcjonera.

Rodzynkiem z Taurona MKS Dąbrowy Górniczej jest Kamila Ganszczyk, środkowa, dla której poprzedni ligowy sezon okazał się przełomem w karierze.

9 grudnia zostanie podanych 16 nazwisk siatkarek, które bezpośrednio będą się przygotowywać do turnieju w Ankarze.

Powołane zawodniczki wg klubów:

KlubLiczba powołanychZawodniczki
Chemik Police6Bełcik, Jagieło, Maj-Erwardt, Werblińska, Wołosz, Zenik
PGE Atom Trefl Sopot5Durajczyk, Efimienko, Kaczorowska, Tokarska, Zaroślińska
Budowlani Łódź3Polańska, Pycia, Tobiasz
Polski Cukier Muszynianka Muszyna3Grejman, Kurnikowska, Krzos
Impel Wrocław3Kaczor, Radecka, Skowrońska-Dolata
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza1Ganszczyk
Metalleghe Sanitars Montichiari1Tomsia

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL