Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Chemik - Developres: Mistrzynie Polski zamurowały siatkę rzeszowiankom

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
W 11. kolejce najwyższej klasy żeńskich rozgrywek Chemik Police podejmował Developres SkyRes Rzeszów. Mistrzynie Polski wygrały mecz 3:1, a kluczem do zwycięstwa okazała się dyspozycja w ataku oraz bloku.

Już przed meczem w Szczecinie wiadomo było, że siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów będą mieć arcytrudne zadanie w starciu z mistrzyniami Polski, siatkarkami Chemika Police. Mimo to, podopieczne Mariusza Wiktorowicza w premierowej odsłonie spotkanie dzielnie postawiły się gospodyniom co zaowocowało wygraniem seta. W trzech następnych rzeszowianki nie miały już tyle szczęścia i zachodniopomorskie zawodniczki nie pozostawiły złudzeń, która z drużyn jest lepsza wygrywając partie kolejno do 12, 15 i 15.

Kluczowa okazała się skuteczność w ataku oraz dyspozycja w bloku. Choć dla policzanek 41-proc. skuteczność w ofensywie nie jest najlepszym wyczynem, okazała się wystarczająca na zdecydowanie niżej sklasyfikowane rywalki. Dla porównania, rzeszowianki atakowały z zaledwie 29 proc. wskaźnikiem efektywności. Dodatkowo oddały mistrzyniom aż 14 punktów po błędach własnych.

Natomiast w bloku gospodynie osiągnęły już miażdżącą przewagę. Punktowały w tym elemencie aż trzykrotnie częściej niż przyjezdne.

Prawdziwą królową w tym elemencie okazała się nie środkowa, a rozgrywająca. Izabela Bełcik poza sześcioma punktami zdobytymi blokiem, dołożyła trzy oczka w ataku co w końcowym rozrachunku pozwoliło jej zakończyć spotkanie z 9-punktowym dorobkiem. 

Poza Bełcik, istotną rolę w zwycięstwie odegrały Katarzyna Gajgał-Anioł oraz Izabela Kowalińska. Pierwsza skończyła 10 z 13 ataków, łącznie zdobyła 15 punktów. Druga była najbardziej eksploatowaną zawodniczką i z dorobkiem 20 oczek została wybrana MVP spotkania.

Poza gwiazdami mistrza Polski, warto także wyróżnić jedną zawodniczkę Developresu. Mowa o nominalnej środkowej podkarpackiej drużyny. Katarzyna Warzocha była najrówniej grającą zawodniczką przyjezdnych. Łącznie zapisała na swoim koncie 13 punktów, a co najważniejsze jako jedna z nielicznych nie popełniała błędów i zakończyła potyczkę z dodatnim ratiem.

Porównanie statystyk:

Chemik PoliceElementDevelopres SkyRes Rzeszów
5Asy serwisowe3
9Błędy przy zagrywce7
41 proc.Skuteczność w ataku27 proc.
14Błędy w ataku6
56 proc. (3 błędy)Przyjęcie pozytywne54 proc. (5 błędów)
15Bloki5

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL