Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wielki powrót w kadrze Niemek na kwalifikacje IO

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Wyklarowała się szesnastka reprezentantek Niemiec, które niedługo rozpocznie treningi do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w Ankarze. Jest wśród nich prawdziwa legenda niemieckiej siatkówki, Christiane Furst.

W drużynie, która rozpocznie 25 grudnia przygotowania do kontynentalnych eliminacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, znalazły się przedstawicielki naszej Orlen Ligi, czyli Heike Beier i Lenka Durr, ale nie to jest najważniejsze dla niemieckich kibiców. Doczekali się oni niespodziewanego powrotu z reprezentacyjnej emerytury środkowej Christiane Furst, siatkarki Eczacibasi Vitra Stambuł. Zawodniczka, która ogłosiła rozbrat z kadrą narodową po ubiegłorocznych mistrzostwach świata, została namówiona przez nowego trenera Die Schmetterlinge (Motylic) Felixa Koslowskiego na udział na jednej z najważniejszych imprez sezonu.

Poza tym w reprezentacji naszego zachodniego sąsiada znalazła się znana fanom sopockiego Atomu, dawno niewidziana w kadrze Niemek Corina Ssuschke-Voigt, obecnie grająca w Nawaro Straubing. Rywalami zespołu Koslowskiego w grupie A turnieju kwalifikacyjnego w Ankarze będą ekipy Turcji, Chorwacji i Holandii. W drugiej grupie zagrają Rosja, Włochy, Belgia oraz Polska.

Reprezentacja Niemiec kobiet na turniej kwalifikacyjny do IO (Ankara, 4-9 stycznia 2016 r.)

Rozgrywające: Mareen Apitz, Kathleen Weiss

Atakujące: Margareta Kozuch, Louisa Lippmann

Przyjmujące: Maren Brinker, Heike Beier, Jennifer Geerties, Lisa Izquierdo, Jana-Franziska Poll

Środkowe: Christiane Fürst, Corina Ssuschke-Voigt, Anja Brandt, Wiebke Silge, Jennifer Pettke

Libero: Lenka Dürr, Lisa Thomsen

Liga Europejska: SSC Napoli - Legia Warszawa (skrót)
Liga Europejska: SSC Napoli - Legia Warszawa (skrót)

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL