Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

Dobry dzień dla blokujących w Pile

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W meczu 12. kolejki Orlen Ligi pomiędzy PTPS-em Piła i Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna oba zespoły blokiem zdobyły aż 30 punktów. Mineralne lepiej atakowały i przyjmowały, lecz to pilanki mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Spotkanie pomiędzy PTPS-em Piła i Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna pełne było zwrotów akcji. Wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się triumfem gospodyń w czterech setach, lecz Mineralne zdołały odrobić stratę i doprowadzić do tie-breaka. W nim PTPS prowadził 13:6, lecz przy zagrywce Anny Grejman zespół gości zdołał doprowadzić do wyniku 13:13. W końcówce nerwy na wodzy utrzymały gospodynie i to one mogły cieszyć się ze zdobycia dwóch punktów.

Jednak to muszynianki miały przewagę zarówno w przyjęciu, jak i ataku. Podopieczne Bogdana Serwińskiego zanotowały 66 proc. pozytywnego przyjęcia. Pilanki odpowiedziały 47 proc. w tym elemencie. Z kolei w ataku siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki miały 39 proc. skuteczności, a pilanki 36 proc. Liderkami swoich drużyn były Anita Kwiatkowska oraz Anna Grejman.

Zespół gości zanotował więcej asów serwisowych, ale również i błędów na zagrywce. Mineralne zdobyły w ten sposób 10 punktów, ale również popełniły 10 błędów. Z kolei w bloku lepiej spisywały się pilanki, które w ten sposób zanotowały 16 punktów. Muszynianki odpowiedziały 14 udanymi blokami. Pięć razy w tym elemencie punktowały Dorota Wilk i Małgorzata Skorupa.

Porównanie statystyk:

PTPS PiłaElementPolski Cukier Muszynianka
8Asy serwisowe10
4Błędy przy zagrywce10
47 proc. (16 błędów)Przyjęcie pozytywne66 proc. (17 błędów)
36 proc. (49/138)Skuteczność w ataku39 proc. (66/169)
9Błędy w ataku14
16Bloki14

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL