Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / CEV

Kw. do IO: 17-latka powiodła Włoszki do wygranej

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Gospodynie turnieju w Ankarze nie pojadą do Rio. W meczu o 3. miejsce kwalifikacji olimpijskich siatkarek Turczynki uległy Włoszkom 2:3.

Choć wiele statystyk przemawia na korzyść Sułtanek Siatki, to nie one cieszyły się z awansu do turnieju interkontynentalnego w Japonii. Miały więcej asów serwisowych, popełniły mniej błędów na zagrywce, lepiej spisywały się w przyjęciu i były skuteczniejsze w ataku. Lepiej wypadły też w statystyce małych punktów, gdzie wygrały 109:99.

Jednakże po włoskiej stronie siatki znajdowała się Paola Egonu, którą śmiało można okrzyknąć mianem objawienia turnieju w Ankarze. 17-letnia przyjmująca Club Italia zdobyła 23 punkty, zachowując przy tym 39-procentową skuteczność w ofensywie. Dorzuciła do tego kapitalną zagrywkę (3 asy) i dwa punktowe bloki. Dużo pomogła także doświadczona środkowa, Martina Guiggi, która skończyła 8 z 17 piłek i trzykrotnie skutecznie blokowała rywalki.

Po drugiej stronie siatki dużo punktowały skrzydłowe, ale na średniej skuteczności. Wprawdzie Gozde Kirdar, Neslihan Demir-Guler i Neriman Ozsoy zdobyły kolejno 11, 18 i 19 punktów, ale kończyły średnio co trzecią piłkę. Na pochwałę zasługuję Eda Erdem Dundar. Turecka środkowa na punkt zamieniła 13 z 21 granych do niej piłek.

TurcjaElementWłochy
8Asy serwisowe7
13Błędy przy zagrywce17
53 proc (7 błędów)Przyjęcie pozytywne48 proc. (8 błędów)
42 proc. (60/142)Skuteczność w ataku33 proc. (49/147)
13Błędy w ataku6
15Bloki14

Czy Włoszki zasłużenie wygrały spotkanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL