Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Olga Król

Lukas Kampa: Najgorsza porażka w mojej karierze

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Reprezentacja Niemiec przegrała w meczu o trzecie miejsce turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro z Polakami. Podopieczni Vitala Heynena nie ukrywali po meczu swojego rozgoryczenia.

Przed własną publicznością niemieccy zawodnicy liczyli, że uda im się wywalczyć przepustki do Rio de Janeiro. Gdy w półfinale przegrali z Rosjanami wiadomo było, że z Biało-Czerwonymi stoczą pasjonującą walkę o awans na turniej interkontynentalny, który będzie ostatnią szansą na wyjazd na Igrzyska Olimpijskie 2016.

Podopieczni Vitala Heynena byli bardzo blisko osiągnięcia wymarzonego celu, bowiem w czwartym secie mieli w górze piłkę meczową. Jednak reprezentacja Polski zdołała ją wybronić i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po spotkaniu Niemcy nie ukrywali swojego załamania.

- Mógłbym opisać naszą porażkę, jako najgorszą w mojej karierze. Boli tym bardziej, że nie zrobiliśmy nic złego, graliśmy dobrze i próbowaliśmy naprawdę wszystkiego. Przez cały czas wierzyliśmy w sukces. Trudno powiedzieć mi dokładnie, co się stało. W Berlinie zagrały najlepsze drużyny, ale nie wszystkie mogły awansować do Rio. Szkoda, bo rozegraliśmy na tym turnieju wiele dobrych spotkań. Wynik jest dla nas rozczarowujący - powiedział rozgrywający, Lukas Kampa.

Porażką z Polakami, reprezentacja Niemiec mężczyzn zamknęła sobie drogę na najważniejszą imprezę w 2016 roku. - Czujemy się zrozpaczeni, bo przecież w czwartym secie mieliśmy w górze piłkę meczową. W ciągu najbliższych czterech lat musimy zrobić wszystko, aby pojechać na kolejne igrzyska olimpijskie. W końcówce Polacy bawili się siatkówkę, a my zupełnie się tego nie spodziewaliśmy - dodawał środkowy, Marcus Bohme.

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • Energafan Zgłoś
  Awans do RIo powinien być już formalnością. W Tokio jedyną mocną drużyną będzie Francja.
  • MaMacku Zgłoś
   Moim zdaniem w ogóle parodią jest, że aktualny mistrz świata, kto by nim nie był, musiał walczyć w eliminacjach o awans na IO. W pierwszej 5 MŚ 4 państwa, to kraje Europejskie, co
   Czytaj całość
   pokazuje jaki poziom sportowy jest w Europie. Ale nie, Ci, którzy kierują tym sportem i tak pozwolą na awans tylko 3 zespołom ze Starego Kontynentu, po to tylko, żeby na IO wystąpiły reprezentacje z innych kontynentów, które, oczywiście nie wszystkie, pokazują zdecydowanie niższy poziom sportowy.Czy to nie powinno przez przypadek być tak, że na takiej imprezie występują najlepsi, jak na jej rangę przystało?No i nie ukrywajmy, cieszę się, ze Polska wygrała, ale szkoda Niemców. 3 drużyna świata zasłużyła na start w Rio, bo sportowo z pewnością przerastają niejednego uczestnika Igrzysk.
   • Alfer 2015 Zgłoś
    ...biedni Niemcy...najpierw muzułmanie gwałcą ich kobiety...teraz Polacy skopali im tyłki ....niefajnie być dziś Niemcem...niefajnie...chociaż trzeba przyznać, że broniąc się przed
    Czytaj całość
    Polakami trochę determinacji i woli walki wykazali.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    PRZEJDŹ NA WP.PL