Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejny świetny mecz Muzaja, Bieniek królem zagrywki. Punkty, bloki, asy - 13. kolejka PlusLigi

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Już za nami 13. kolejka rozgrywek PlusLigi. Którzy zawodnicy spisali się najlepiej w poszczególnych elementach siatkówki?

W ostatniej serii gier najwięcej punktów na swoim koncie - 27 (25-atak, 1-blok, 1-zagrywka) - zapisał Jakub Jarosz z Łuczniczki, który podczas pojedynku z MKS-em Będzin atakował z 47-procentową skutecznością. 

Świetną formę potwierdził Maciej Muzaj, który w starciu z Effectorem Kielce zdobył 25 punktów, kończąc 69 procent swoich akcji w ofensywie. Tyle samo oczek wywalczył w konfrontacji przeciwko Cerrad Czarnym Radom Wojciech Włodarczyk.

Najlepiej punktujący:
1. Jakub Jarosz (Łuczniczka Bydgoszcz) - 27 punktów
2. Wojciech Włodarczyk (Cuprum Lubin), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel) - 25 punktów
4. Bartłomiej Bołądź (Cerrad Czarni Radom) - 24 punkty

W 13. kolejce PL w bloku zaskoczył środkowy Grzegorz Kosok (Łuczniczka Bydgoszcz), który w trakcie potyczki z zespołem z Będzina zdobył tym elementem 7 punktów. Niewiele gorzej spisał się Dawid Dryja (Asseco Resovia), zdobywca 5 oczek blokiem.

Najlepiej blokujący:
1. Grzegorz Kosok (Łuczniczka Bydgoszcz) - 7 punktowych bloków
2. Dawid Dryja (Asseco Resovia Rzeszów) - 5 punktowych bloków
3. Daniel Pliński (Cerrad Czarni Radom), Bartłomiej Krulicki (BBTS Bielsko-Biała), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel) - 4 punktowe bloki 

Królem pola serwisowego okazał się środkowy Effectora Kielce, Mateusz Bieniek, który w spotkaniu z Jastrzębskim Węglem zdobył 5 punktów zagrywką. Tuż za nim z 4 asami serwisowymi uplasował się Mateusz Malinowski (Cuprum Lubin).

Najlepiej zagrywający:
1. Mateusz Bieniek (Effector Kielce) - 5 asów serwisowych
2. Mateusz Malinowski (Cuprum Lubin)- 4 asy serwisowe
3. Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Nicolas Uriarte (PGE Skra Bełchatów), Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów) - 3 asy serwisowe

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL