Najnowsze Wyniki/Kalendarz
FIVB karze zawodników bawiących się w bukmacherkę / FIVB karze zawodników bawiących się w bukmacherkę

Tomis Constanta głęboko sięgnie do kieszeni!

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart
Na początku stycznia Tomis Constanta podjął decyzję o wycofaniu się z Ligi Mistrzów. Ekipa znad Morza Czarnego słono zapłaci za taką decyzję.

W poniedziałek oficjalnie potwierdzono wycofanie się Tomisu Constanta z Ligi Mistrzów i przyznanie walkowerów 3:0 dla rywali w pozostałych dwóch spotkaniach fazy grupowej. Zespół ten w tegorocznej edycji występował w grupie G razem z Asseco Resovią Rzeszów, Dragons Lugano i Volley Asse-Lennik. Rumuni przegrali w niej wszystkie cztery mecze, a dwa kolejne oddadzą bez walki mistrzom Polski i wicemistrzom Belgii.

Dla drużyny z Konstancy przedwczesne zakończenie rywalizacji jest smutnym końcem udanej serii. Tomis nieprzerwanie od 11 lat występował w europejskich pucharach, a od 4 lat walczył w Champions League. W sezonie 2014/2015 ekipa Martina Stojewa wyszła nawet z grupy. W fazie play-off "12" musiała uznać wyższość Lokomotiwu Nowosybirsk. Teraz drużynę czeka trzyletni odpoczynek od gry w rozgrywkach CEV. Jedyną nadzieją dla Rumunów na szybki powrót na europejskie parkiety może być fakt, iż władze tej organizacji niejednokrotnie skracały bądź zawieszały nałożone przez siebie kary.

Za rezygnację z dalszych gier, Tomis będzie musiał słono zapłacić. Jak poinformowała Katarzyna Zięba z Asseco Resovii Rzeszów, Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej nałożyła na klub kary, których suma wynosi 42 tys. euro. Tyle wynosi kara za samo wycofanie się. 

Oprócz tego Tomis poniósł lub poniesie inne koszty. Wpisowe za udział w fazie grupowej wynosi 25 tys. euro. Do tego dochodzą także mniejsze opłaty licencyjne (34 euro za każdego zgłoszonego zawodnika), ubezpieczenie medyczne (15,5 euro za każdego członka teamu), wpłaty za pobyt oficjeli CEV-u (85 euro za każdy dzień) oraz za sędziowanie, podróże i noclegi wszystkich pracowników. Suma takich należności może wynieść około 1000 euro.

Wybrane koszty udziału Tomisu w Lidze Mistrzów 2015/2016:

PowódOpłata (w euro)
Wpisowe25000
Nierozegranie dwóch meczów28000
Brak transmisji TV z dwóch spotkań14000
Niezgłoszenie 12 graczy do kadry meczowej (4. kolejka)2150
Mniej niż 1000 kibiców podczas dwóch meczów3000


Za występ w tegorocznej Lidze Mistrzów, Tomis prawdopodobnie otrzyma również bonusy - 10400 euro (suma nagród za wyniki czterech rozegranych spotkań) i 10000 euro za zajęcie czwartego miejsca w grupie. Nie wiadomo jednak, czy zostaną one przyznane ze względu na wycofanie się przed końcem fazy grupowej.

Kary nakładane przez CEV są:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL