Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Darek Delmanowicz

Asseco Resovia - Tomis: Walkower dla mistrzów Polski

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
Asseco Resovia Rzeszów w 5. kolejce siatkarskiej Champions League powinna zmierzyć się z Tomisem Constanta. Do meczu jednak nie dojdzie ze względu na wycofanie się z rozgrywek rumuńskiej drużyny.

Choć od samego początku tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów docierały informacje o problemach finansowych grupowych rywali Asseco Resovii - Tomisu Constanta, swoje potwierdzenie znalazły dopiero 8 stycznia bieżącego roku. Wówczas mistrz Rumunii ogłosił wycofanie się z prestiżowych rozgrywek Starego Kontynentu, co oficjalnie zostało przyjęte w poniedziałek 18 stycznia. 

Ruch włodarzy mistrzów Rumunii nie był końcem ich problemów. W konsekwencji na drużynę zostały nałożone kary finansowe oraz trzyletni zakaz gry w europejskich pucharach.

Dla mistrzów Polski taki obrót wydarzeń jest korzystny ze sportowego punktu widzenia. Za sprawą walkowera jakiego przyznała im Europejska Konfederacja Siatkówki CEV, rewanżowy mecz odgórnie został rozstrzygnięty wynikiem 3:0 dla Resovii, wiążącym się z trzypunktową premią w tabeli rozgrywek. Tym samym podopieczni Andrzeja Kowala mają więcej czasu na odpoczynek i skrupulatne przygotowanie się do kolejnych zmagań.

Następny, a zarazem ostatni mecz w grupie, Pasy rozegrają na wyjeździe z #Dragons Lugano, 26 stycznia o godzinie 19.

Asseco Resovia Rzeszów - Tomis Constanta 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

Tabela grupy G w trakcie 5. kolejki:

#DrużynaMeczeBilansSetyPunkty
1.Asseco Resovia Rzeszów55-015:115
2.#Dragons Lugano42-28:67
3.Volley Asse-Lennik42-27:104
4.Tomis Constanta*50-52:151


*Tomis Constanta wycofał się z rozgrywek po 4 kolejce turnieju.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL