Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala

Problemy libero AZS-u. Nastolatek włączony do kadry

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Wiele wskazuje na to, że podczas sobotniego meczu 15. kolejki PlusLigi w Częstochowie w pierwszej drużynie AZS-u zadebiutuje 17-letni Kamil Szymura. Ma on zastąpić mającego kłopoty ze zdrowiem Adriana Stańczaka.

Podstawowym libero drużyny z Częstochowy jest Adrian Stańczak. W tym sezonie zbiera on różne recenzje, ale ma pewne miejsce w składzie AZS-u. W sobotę przeciwko Cuprum Lubin może jednak nie zagrać, bowiem od kilku dni zmaga się z lekkimi kłopotami zdrowotnymi.

W tej sytuacji do zespołu prowadzonego przez Michała Bąkiewicza został włączony Kamil Szymura i ma on niemałe szanse na występ. 17-letni libero zbiera dobre opinie grając w Młodej Lidze. Jest też młodzieżowym reprezentantem Polski. Jakiś czas temu znalazł się już w pierwszej drużynie AZS-u Częstochowa, lecz nie było mu dane zadebiutować. Akademicy musieli powołać nowego libero, bowiem jeszcze w starym roku rozwiązali kontrakt z Jakubem Bikiem.

Jeżeli ostatecznie Kamil Szymura wyjdzie na boisko, u jego boku na przyjęciu zagra najprawdopodobniej jego starszy brat Rafał Szymura, który drugi rok z rzędu jest ważną postacią w ekipie z Częstochowy.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL