Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zbigniew Bartman zagra w lidze francuskiej

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Polski przyjmujący [tag=82]Zbigniew Bartman[/tag] po zakończeniu sezonu w lidze chińskiej, będzie występował we francuskiej [tag=14747]Ligue A[/tag]. Jako dżoker medyczny zastąpi kontuzjowanego zawodnika.

Bartman postanowił podpisać kontrakt z drużyną Stade Poitevin, która z bilansem 9 zwycięstw i 6 porażek zajmuje obecnie siódme miejsce we francuskiej lidze. Jego kolegami z zespołu będą między innymi: Nimir Abdel-Aziz, Novica Bjelica czy Raydel Poey.

Jest to już drugi zawodnik ściągnięty do Poitiers w roli dżokera medycznego, pierwszym był kilka dni wcześniej siatkarz Frédéric Barais, tak samo jak Bartman mogący grać na pozycji przyjmującego i atakującego. Oba te transfery są skutkiem poważnych kontuzji, które wykluczyły Bojana Janića i Eldina Demirovica z gry do końca sezonu.

Nowy klub Polaka określił go jako dobrego siatkarza o silnym charakterze oraz gracza, który myśli tylko o wygranej. 

Będzie to pierwsza przygoda "Zibiego" we Francji, gdyż wcześniej grał on w Polsce, Rosji, Turcji, we Włoszech i obecnie w Chinach. 

Byłemu zawodnikowi polskiej kadry wraz z ekipą Sichuan Chengdu pozostała jeszcze rywalizacja o brązowy medal z Shandongiem, która rozpocznie się 16 lutego 2016 roku.

Zbigniew BARTMAN signe en Joker médical au SPVB !!1,98m Attaquant/réceptionneur et pointu né le 4 mai 1987 à Varsovie,...

Posted by Stade Poitevin Volley Beach on 4 luty 2016

Czy uważasz, że Zbigniew Bartman sprawdzi się w lidze francuskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL