Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

KSZO - Developres: Gorsze przyjęcie, ale lepsze ataki dały trzy punkty

Anna Soboń
Anna Soboń
Ekipa KSZO Ostrowiec Św. poległa w pojedynku z Developresem SkyRes Rzeszów w czterech partiach. Tylko w czwartej odsłonie gospodynie skuteczniej zagrały blokiem, co przełożyło się na końcowy wynik w postaci porażki.

Największym problemem, patrząc na statystyki spotkania, była bezsprzecznie gra blokiem pomarańczowo-czarnych. W pierwszym secie KSZO nie zagrał w ten sposób ani razu, w kolejnych dwóch tylko raz punktował blokiem, zaś w czwartej partii cztery razy. Jeśli zaś chodzi o rywalki, to Developres zaliczył 15 punktowych bloków.

W elemencie przyjęcia - mimo porażki - górowały siatkarki z hutniczego miasta. To one miały ten element na poziomie 39 procent przyjęcia pozytywnego i 22 procent perfekcyjnego, odpowiednio przy 30 i 20 procentach rywalek.

Asów serwisowych po stronie KSZO odnotowano 6, zaś ekipa z Rzeszowa punktowała w ten sposób 11 razy. Najwięcej asów zapisała wśród gospodyń Kinga Dybek (2), zaś u gości Ewa Cabajewska i Ewa Śliwińska (po 3).

Jeśli chodzi o skuteczność w ataku, to oba zespoły zagrały na podobnym poziomie. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego zagrały na poziomie 37 procent, (11 błędów), zaś rzeszowianki wyśrubowały 42 procent (10 błędów). Najlepiej punktującą siatkarką po stronie KSZO była Sandra Szczygioł (16 punktów), a o dwa oczka mniej zanotowała kapitan - Dorota Ściurka (14). Po drugiej stronie siatki najskuteczniejsza była Magda Jagodzińska (17), której tylko o trzy punkty ustąpiła Agata Skiba (14) i o cztery Ewa Śliwińska (13).

Porównanie statystyk:

KSZO Ostrowiec Św.ElementDevelopres SkyRes Rzeszów
6Asy serwisowe11
14Błędy przy zagrywce11
39% (11 błędów)Przyjęcie pozytywne30% (6 błędów)
37 proc.Skuteczność w ataku42 proc.
11Błędy w ataku10
6Bloki15

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL