Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

Cerrad Czarni - MKS: Wyższość radomian udowodniona w statystykach

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Podopieczni Raula Lozano bez większych problemów pokonali outsidera PlusLigi. Byli lepsi w każdym elemencie, co potwierdzają statystyki. Widać w nich również wyróżniającego się Bartłomieja Bołądzia.

Bartłomiej Bołądź został MVP środowego spotkania, a słuszność takiego wyboru potwierdzają statystyki - był najlepiej punktującym zawodnikiem, kończąc mecz z 22 "oczkami". Atakował ze skutecznością 64 proc., kończąc 18 z 28 prób w ofensywie. Nie popełnił przy tym ani jednego błędu. Ponadto raz zatrzymał rywali oraz posłał na drugą stronę siatki trzy asy serwisowe.

Artur Szalpuk zbijał co prawda nieco efektywniej od kolegi - 67 proc. przy 21 próbach - lecz zapisał na swoim koncie mniej, bo 17 punktów. Lepiej niż w poprzednich meczach poradził sobie w przyjęciu, odbierając na poziomie 46 proc. dokładnego i 19 proc. perfekcyjnego. 

W szeregach gości wyróżnił się natomiast Mateusz Piotrowski i właściwie tylko jego z drużyny MKS-u wypadałoby ocenić pozytywnie. Choć nie rozpoczął spotkania w wyjściowej "szóstce", to zakończył je z największą, bo 13-punktową zdobyczą spośród będzinian. 57 proc. w ataku (12/21, w tym tylko jeden błąd) oraz as serwisowy poderwały w trzecim secie drużynę gości do walki, jednak nie na tyle, aby móc przedłużyć pojedynek.

Gospodarze byli lepsi od przeciwników w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Swoją wyższość udowodnili zarówno na siatce - 58 do 47 proc. w ataku, 9:6 w blokach - jak i w defensywie. Posłali także o dwie punktowe zagrywki więcej od ekipy z Zagłębia Dąbrowskiego.

Porównanie statystyk:

Cerrad Czarni RadomElementMKS Będzin
5Asy serwisowe3
8Błędy w zagrywce12
60 proc. (3 błędy)Przyjęcie pozytywne50 proc. (5 błędów)
58 proc. (45/77)Skuteczność w ataku47 proc. (37/78)
2Błędy w ataku6
9Bloki6

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL