Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Na zdjęciu: Wilfredo Leon

Liga Mistrzów: Polacy w cieniu najlepszych wymian meczów rewanżowych

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
W najlepszych wymianach play off 12 Ligi Mistrzów wyróżnionych przez Europejską Konfederację Siatkówki CEV nie zabrakło polskich akcentów.

Mecze rewanżowe play-off 12 siatkarskiej Ligi Mistrzów nie do końca przebiegły po myśli polskich ekip. Siatkarze PGE Skry i Lotosu Trefla solidarnie przegrali swoje spotkania. Dla podopiecznych Andrei Anastasiego porażka wyeliminowała ich z turnieju. Natomiast bełchatowianie mimo rozczarowującego wyniku 2:3, dzięki korzystniejszemu bilansowi dwumeczu awansowali do kolejnej rundy Champions League i nadal pozostają w grze o miejsce w finałowej czwórce.

Nic więc dziwnego, że zarówno w zestawieniu najbardziej spektakularnych akcji brylują rywale Polaków. Pojedynczy blok Huseyina Koca na Andrzeju Wronie dał rozgrywającemu Ziraatu Bankasi Ankara piąte miejsce w rankingu najefektowniejszych akcji. Pierwsza lokata przypadła Wilfredo Leonowi, który w widowiskowy sposób zakończył akcję na lewym skrzydle potężnie wbijając piłkę po prostej w czwarty metr boiska Lotosu Trefla.

Z kolei w najciekawszych wymianach znalazło się już miejsce dla polskiego przedstawiciela. Wszystko za sprawą świetnej pracy w obronie Mariusza Wlazłego i Nicolasa Uriarte, która pozwoliła na utrzymanie piłki w grze i danie okazji Mariuszowi Marcyniakowi na efektywne zablokowanie rywala.

Europejska Konfederacja Siatkówki zdecydowała się również wyróżnić akcję, w której główną rolę odegrał inny Polak - Michał Kubiak. Spotkanie DHL Modeny z Halkbankiem Ankarą było jednym z najbardziej widowiskowych. W wyróżnionej akcji polski przyjmujący pojedynczym blokiem powstrzymuje atakującego włoskiego gwiazdozbioru - Luca Vettoriego.


Który z wyróżnionych zawodników twoim zdaniem jest autorem najbardziej spektakularnej akcji meczów rewanżowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL