Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Legionowski duet obronił miejsce w elicie. Punkty, bloki, asy 22. kolejki Orlen Ligi

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Najciekawsze starcie 22. kolejki Orlen Ligi w miniony weekend rozegrane zostało w Bydgoszczy. Dzięki fantastycznej grze duetu Malwina Smarzek - Katarzyna Połeć, siatkarki Legionovii pokonały Pałac i obroniły miejsce w siatkarskiej elicie.

Siatkarki Legionovii Legionowo przed ostatnim meczem rundy zasadniczej potrzebowały jednego zwycięstwa, aby zrealizować sportowe minimum wymagane przez władze PLPS. Ekipie z Mazowsza udało się osiągnąć cel, dzięki znakomitej grze duetu Malwina Smarzek - Katarzyna Połeć. Młoda atakująca okazała się najlepiej punktującą siatkarką kolejki, jednak to wyczyn 27-letniej środkowej zasługuje na szczególne słowa uznania. Dla wychowanki Czarnych Słupsk, był to zdecydowanie jeden z najlepszych występów w sezonie.

Najlepiej punktujące:

1. Malwina Smarzek - 23 punkty

2. Katarzyna Połeć - 20 punktów

3. Anita Kwiatkowska, Ewelina Brzezińska - 19 punktów

Nieco mniej efektowny występ jeśli chodzi o zdobycz punktową, zanotowały w miniony weekend Maja Savić i Agnieszka Kąkolewska. Jednak podobnie jak Katarzyna Połeć, sporo krwi napsuły rywalkom grając blokiem. Wspomniane trio zakończyło swoje występy z imponującym dorobkiem sześciu punktowych bloków. Drużynowo najlepiej radziły sobie natomiast pilanki, które w sumie 18 razy blokowały przeciwniczki. Najczęściej czyniły to Amerykanka Kiesha Leggs i Anna Stencel.

Najlepiej blokujące:

1. Maja Savić, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Połeć - 6 punktów

2. Kiesha Leggs - 5 punktów

3. Anita Kwiatkowska, Anna Stencel, Madelaynne Montano, Ewelina Krzywicka - 4 punkty

W rankingu najlepiej zagrywających siatkarek w czołówce znalazła się między innymi Klaudia Kaczorowska, która swoim występem zdecydowanie nie zachwyciła. Zagrywka była jednak jej zdecydowanym atutem. Przekonały się o tym zawodniczki PTPS Piła, które czterokrotnie pozwoliły się zaskoczyć doświadczonej przyjmującej. Podobnym dorobkiem w miniony weekend mogły pochwalić się także Sylwia Pelc i Joanna Kaczor.

Najlepiej zagrywające: 

1. Klaudia Kaczorowska, Sylwia Pelc, Joanna Kaczor - 4 punkty

2. Iga Chojnacka, Martyna Grajber - 3 punkty

3. Dorota Wilk, Helena Havelkova, Stefana Veljković, Joanna Wołosz, Kristin Hildebrand, Aleksandra Wójcik, Marlena Pleśnierowicz, Kamila Ganszczyk, Tamara Kaliszuk, Ewelina Brzezińska, Aleksandra Liniarska - 2 punkty

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL