Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wilfredo Leon / Na zdjęciu: Wilfredo Leon

Leon "zawodowiec" odebrał argumenty PGE Skrze Bełchatów

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
PGE Skra Bełchatów walczyła do ostatniej piłki, ale Zenit Kazań okazał się za mocny, wygrał w trzech setach i awansował do Final Four Ligi Mistrzów.

Gdyby bardzo krótko podsumować każdy z trzech setów czwartkowego pojedynku, byłoby to łatwe. W premierowej odsłonie PGE Skra Bełchatów zaprzepaściła swoje szanse, psując za dużo zagrywek. Druga partia już mogła się podobać, obie ekipy zagrały znacznie lepiej, ale Zenit Kazań wzniósł się na wyżyny. Kontynuował dobrą grę w trzeciej partii, tylko czasami pozwalając gospodarzom dojść do głosu.

Po stronie PGE Skry najjaśniejszym punktem był Facundo Conte, który pomimo tego, że był ostrzeliwany zagrywkami, skończył 12 z 22 ataków, dołożył blok i asa serwisowego. Do pewnego momentu dobrze grał także Srećko Lisinac, środkowy raz zatrzymał rywali na siatce i w sumie zdobył 10 punktów.

Po stronie Zenita znakomicie rozdzielał piłki Aleksander Butko, przez co dobre wyniki uzyskali Matthew Anderson, Maksim Michajłow i Wilfredo Leon. Szczególnie ten ostatni grał efektownie. To za sprawą jego zagrywki rosyjska ekipa odskoczyła na początku spotkania, a w trzecim secie sprawił, że bełchatowianie po jego atakach byli mocno bezradni.

Porównanie statystyk:

PGE Skra BełchatówElementZenit Kazań
3Asy serwisowe5
14Błędy przy zagrywce14
46 proc. (5 błędów)Przyjęcie pozytywne47 proc. (3 błędy)
47 proc. (34/73)Skuteczność ataku63 proc. (40/64)
5Błędy w ataku7
2Bloki10

Zobacz wideo: Adam Nawałka: Błaszczykowski wykorzystał szansę

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • Riorwar Zgłoś
  Akurat Leon w ataku miał dziś najsłabszy wynik w ataku z całej trójki skrzydłowych. Dobre zagrywki trochę poprawiły wrażenie, jakie zrobił, ale to nie on był dziś głównym autorem
  Czytaj całość
  zwycięstwa. No ale niektórzy są w nim tak zabujani, że nawet jak zagra tak jak dzisiaj, czyli bez wielkiego błysku, to dla nich i tak jest najlepszy na boisku. Trochę to śmieszne.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL