WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Znamy wybrańców Bernardo Rezende

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Selekcjoner męskiej kadry siatkarskiej Brazylii zadecydował o kształcie tegorocznej reprezentacji, której głównym celem jest złoto igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Jesteśmy zgraną grupą nastawioną na konkretny cel. Od momentu, kiedy powołani gracze dotrą do Saquaremy na zgrupowanie, nie liczy się nic innego niż to, co sobie założyliśmy. Każdy człowiek jest ważny, ale najważniejsze jest drużyna. To ona będzie naszą siłą - zapowiadał Bernardo Rezende na specjalnej konferencji prasowej przed startem sezonu reprezentacyjnego. Wieloletni trener Kanarkowych wybrał 18-osobową kadrę, w której nie zabrakło większości wieloletnich reprezentantów Kraju Kawy. Nie znalazł się w niej Kubańczyk Joandry Leal, który koniec końców nie wywalczył zgody na reprezentowanie nowej ojczyzny, zobaczymy w niej natomiast byłych zawodników kędzierzyńskiej ZAKSY, czyli Lucasa Loha i Felipe Fontelesa. 

Jak zapowiedział Rezende, selekcja nie została zamknięta definitywnie, pod obserwację jego sztabu pozostają tacy zawodnicy jak Leandro Vissotto czy Dante Amaral. Pierwszy obóz przygotowań rozpocznie się już w przyszłym tygodniu, do tego między 21 i 23 maja Brazylijczycy zagrają sparingi z kadrą Słowenii, zaś między 4 i 6 czerwca, tuż przed startem Ligi Światowej, zmierzą się towarzysko z Argentyną. Najważniejszym tegorocznym celem wicemistrzów olimpijskich z Londynu jest sięgnięcie po złoto tegorocznych igrzysk w Rio de Janeiro.

Reprezentacja Brazylii mężczyzn na rok 2016:

Rozgrywający: Bruno Rezende, William Arjona, Raphael Vieira de Oliveira
Atakujący: Wallace De Souza, Evandro Guerra, Wallace Martins
Środkowi: Lucas Saatkamp, Isac Santos, Eder Carbonera, Mauricio Souza, Sidnei Dos Santos Junior
Przyjmujący: Murilo Endres, Ricardo Lucarelli, Lucas Loh, Douglas Souza da Silva, Luiz Felipe Fonteles
Libero: Sergio Dutra Santos, Tiago Brendle

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL