Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Soeren StachePAP/EPA / Soeren Stache

Eksperci nie mają wątpliwości. Polacy zagrają w Rio de Janeiro

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Wojciech Drzyzga, Maciej Jarosz, Waldemar Wspaniały i Andrzej Niemczyk wytypowali dla WP SportoweFakty drużyny, które w ich opinii wywalczą w Tokio przepustki na IO w Rio de Janeiro. W gronie wytypowanych nie zabrakło Biało-Czerwonych.

W sobotę, 28 maja w Tokio osiem reprezentacji: Australia, Kanada, Chiny, JaponiaFrancjaIranWenezuela i Polska rozpocznie walkę o cztery ostatnie wolne miejsca na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Od kilku dni Biało-Czerwoni są już w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie przygotowują się do pierwszego starcia z Kanadyjczykami. 

Na razie podopieczni Stephane'a Antigi rozegrali na miejscu sparing z Irańczykami, który zakończył się zwycięstwem 3:1 zawodników trenera Raula Lozano. Prawdziwa walka rozgorzeje jednak dopiero od soboty.

Czy 5 czerwca, kiedy zakończy się turniej kwalifikacyjny w Tokio polscy siatkarze i ich kibice będą mieli powody do zadowolenia? Eksperci nie mają wątpliwości, że mistrzowie świata z 2014 roku znajdą się wśród czterech drużyn, które wywalczą awans.

Maciej Jarosz, Andrzej Niemczyk, Wojciech Drzyzga i Waldemar Wspaniały byli wyjątkowo zgodni typując dla WP SportoweFakty cztery najlepsze drużyny w Tokio. Wśród typów ekspertów zabrakło miejsca dla reprezentacji Kanady i Australii, które przynajmniej na papierze powinny włączyć się do walki o awans na IO w Rio de Janeiro.

EkspertTypy, które drużyny awansują z turnieju w Tokio na IO w Rio de Janeiro
Maciej JaroszPolska, Francja, Iran, Japonia
Waldemar WspaniałyPolska, Francja, Iran, Japonia
Andrzej NiemczykFrancja, Iran, Polska, Japonia
Wojciech DrzyzgaPolska, Francja, Iran, Japonia

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Siatkarze walczą o igrzyska. Jesteśmy pewni sukcesu, ale "awans będzie trzeba wyszarpać"

Czy zgadzasz się z ekspertami, że Polacy, Francuzi, Irańczycy i Japończycy wywalczą w Tokio awans na IO w Rio de Janeiro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL