Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nathan Roberts szóstym Kangurem w PlusLidze

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart
Nathan Roberts w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem MKS-u Będzin. Ekipa znad Czarnej Przemszy zatrudniła kolejnego Australijczyka po tym, jak w ubiegłym sezonie ściągnęła Harrisona Peacocka.

Nathan Roberts to siatkarski obieżyświat. Przyjmujący występował w wielu ligach, między innymi australijskiej, duńskiej, niemieckiej, portugalskiej, greckiej, włoskiej, szwajcarskiej i słoweńskiej. Pochodzący z Adelaidy gracz podpisał roczny kontrakt z MKS-em Będzin. 30-latek to etatowy reprezentant swojego kraju. Razem z kadrą Australii wystąpił on choćby podczas MŚ 2014

Doświadczony gracz będzie szóstym Australijczykiem w PlusLidze. Najbardziej doświadczonym Kangurem w Polsce jest Igor Yudin. Nowy zawodnik Łuczniczki Bydgoszcz zaliczył kilka sezonów w Jastrzębskim Węglu, by potem przenieść się na Warmię. Wraz z Yudinem na Górnym Śląsku występował także Benjamin Hardy, który z każdymi rozgrywkami wnosił coraz więcej do jastrzębskiej drużyny. Nieco mniejsze role odegrali nad Wisłą Andrew Grant i Andrew Earl. Środkowy i przyjmujący spędzili w Polsce odpowiednio trzy i jeden sezon.

W niedawno zakończonych rozgrywkach będzinianie mieli już w swoich szeregach Australijczyka. Harrison Peacock został ściągnięty do zespołu, ale rozgrywający zmagał się z kontuzjami. MKS przeprowadził więc transfer medyczny, w wyniku czego klub wzmocnił Kanadyjczyk TJ Sanders.

Australijczycy w PlusLidze:

ZawodnikKlubyMecze
Igor YudinJastrzębski, AZS Olsztyn132
Benjamin HardyJastrzębski84
Andrew GrantDelecta41
Andrew EarlPłomień10
Harrison PeacockMKS10


ZOBACZ WIDEO Marcin Możdżonek: Ta wygrana ułatwiła nam drogę do Rio

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL