Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / PAP/Jacek Kostrzewski

Bartosz Kurek uzupełnił skład reprezentacji Polski na turniej w Kaliningradzie

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Choć kilku zawodników miało dostać wolne, ostatecznie przez przepisy FIVB w ostatniej chwili do kadry na turniej w Kaliningradzie został ściągnięty Bartosz Kurek.

Przepisy FIVB nakazują, że w kadrze na turnieje Ligi Światowej musi się znaleźć aż dziesięciu zawodników, którzy występowali w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, rozgrywanym w Tokio. 

W powołanej przez Stephane'a Antigę kadrze było tylko dziewięciu takich zawodników. Ostatecznie do Rosji nie pojechał Wojciech Żaliński, a w jego miejsce ściągnięty został Bartosz Kurek.

Zasady ustalone przez FIVB nie były jednoznaczne. Jeszcze podczas imprezy w Japonii sztab szkoleniowy mówił o tym, że na Lidze Światowej będzie musiało być dziesięciu siatkarzy ze styczniowego turnieju w Berlinie.

Polacy kontaktowali się z FIVB, byli nawet gotowi zapłacić kary, jednak te były zbyt wysokie. Ostatecznie więc podjęto decyzję o zmianie w składzie. 

W porównaniu do turnieju w Tokio nie zagrają Mateusz Mika i Fabian Drzyzga, którzy leczą kontuzje. Wolne dostał Michał Kubiak, a w kadrze na Lidze Światowej nie znalazł się Piotr Gacek.

Skład reprezentacja Polski na turniej I dywizji Ligi Światowej w Kaliningradzie:

Rozgrywający:Grzegorz Łomacz, Paweł Woicki

Atakujący:Maciej Muzaj, Dawid Konarski, Bartosz Kurek 

Przyjmujący:Bartosz BednorzArtur Szalpuk, Rafał Buszek

Środkowi:Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek

Libero:Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

ZOBACZ WIDEO W Łodzi pożegnano Andrzeja Niemczyka (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • W08iz Zgłoś
  Fajnie że mimo wszystko jedzie Muzaj. Trzymam kciuki za fajny wystep.
  • stworek05 Zgłoś
   Szkoda, że Żaliński nie pojedzie do Rosji. Wojtek nadal miał szansę na walkę o RIO, a przez durne przepisy może ją stracić. Kurek pewnie nie pojawi się na boisku, ale samo to, że
   Czytaj całość
   niepotrzebnie musi jechać do Rosji na pewno nie sprawia mu radości ;) FIVB mogłoby sę po IO zająć tym przepisem, bo nie jest on nikomu potrzebny.
   • Łukasz Szulowski Zgłoś
    Nie ma co płakać na rozlanym mlekiem tylko trzeba się zastanowić co teraz z Bartkiem zrobić. Przecież nie będzie siedział w hotelu tylko będzie zapewne brał udział w treningach. A
    Czytaj całość
    jeśli tak to kiedy wolne dla Bartka? Można by zrobić tak, że po powrocie Kubiaka do składu po urlopie wymienić go do składu za Bartka. Z drugiej strony to już będzie chyba za późny termin żeby dawać wolne zawodnikom ;/
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL