Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Olga Król

Julio Velasco potwierdza: Nicolas Uriarte nie zagra w tym roku w kadrze

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Rozgrywający PGE Skry Bełchatów Nicolas Uriarte nie zagra na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Podczas turnieju Ligi Światowej w Łodzi informację potwierdził szkoleniowiec reprezentacji Argentyny.

Trener Julio Velasco podzielił swoich podopiecznych na dwie grupy. Pierwsza z nich rywalizuje w rozgrywkach tegorocznej Ligi Światowej, a kolejna przygotowuje się w ośrodku CeNARD w Buenos Aires bezpośrednio do turnieju olimpijskiego. 

- Myślę, że mam już w głowie dwunastu zawodników, którzy pojadą na igrzyska olimpijskie. Niestety nie mogę zdradzić ich nazwisk - powiedział podczas turnieju w Łodzi Julio Velasco, szkoleniowiec reprezentacji Argentyny.

Wśród "wybrańców" na pewno nie będzie Nicolasa Uriarte. Rozgrywający PGE Skry Bełchatów po pierwszym weekendzie Ligi Światowej ustąpił miejsca w składzie Demianowi  Gonzalezowi. Absencję siatkarza, dosyć enigmatycznie, potwierdził trener Albicelestes. - Nicolas poinformował, że nie zagra w tym roku w reprezentacji. To jego decyzja - skomentował.

Do pełni sił wraca natomiast inny ze znanych w Polsce Argentyńczyków. Facundo Conte wraz z innymi szlifuje formę w Buenos Aires. - Facundo prezentuje się coraz lepiej i lepiej. Przygotowuje się z inną grupą zawodników, a na ostatnim z treningów wykonał już pięćdziesiąt ataków. Wszystko idzie w dobrym kierunku, z jego ramieniem w porządku - stwierdził Julio Velasco.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Jan Nowicki humorystycznie o abstynencji Grzegorza Krychowiaka

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL