Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reprezentacja Japonii kobiet / Reprezentacja Japonii kobiet

Ważne roszady w siatkarskiej kadrze Japonek na igrzyska

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Trener Masayoshi Manabe zadecydował o ostatecznym kształcie dwunastoosobowej reprezentacji Japonii siatkarek na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Nie brakuje głosów sprzeciwu po decyzji dotyczącej Yukiko Ebaty i Sariny Kogi.

Masayoshi Manabe poświęcił okres olimpijskich kwalifikacji w Tokio oraz World Grand Prix (Japonki zajęły 8. miejsce w tegorocznych rozgrywkach pierwszej dywizji) na selekcję przed najważniejszym wyzwaniem w tym sezonie i już teraz mamy efekty. Do Rio de Janeiro nie pojedzie Yukiko Ebata, ważna postać reprezentacji Japonii kobiet w turnieju olimpijskim sprzed czterech lat, a także Sarina Koga.

Selekcjoner drużyny z Kraju Kwitnącej Wiśni postawił na Kotoki Zayasu, specjalistkę w grze obronnej. Ostatecznie na przyjęciu w zespole Japonii poza Zayasu zobaczymy Saori Kimurę, Yuki Ishii i Yurie Nabeyę.

Azjatycka kadra będzie broniła w Brazylii brązowego medalu zdobytego podczas olimpijskich zmagań w Londynie. W pierwszej fazie zmagań zagra ona z gospodyniami igrzysk oraz Rosją, Koreą Południową (pokonaną w 2012 roku w spotkaniu o trzecie miejsce na IO), Argentyną i Kamerunem.

Reprezentacja Japonii kobiet na turniej olimpijski w Rio de Janeiro: 

Rozgrywające: Haruka Miyashita, Kanami Tashiro
Atakujące: Miyu Nagaoka, Saori Sakoda
Przyjmujące: Saori Kimura, Yuki Ishii, Yurie Nabeya, Kotoki Zayasu
Środkowe: Erika Araki, Mai Yamaguchi, Haruyo Shimamura
Libero: Arisa Sato

ZOBACZ WIDEO Olimpijska próba przed polskimi żeglarzami (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL