Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rewolucja w sztabie Asseco Resovii

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart
Do wielu zmian doszło w sztabie szkoleniowym Asseco Resovii Rzeszów. Z ekipą wicemistrzów Polski pożegna się statystyk Michał Mieszko Gogol.

Michał Gogol rozwiązał kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów. Statystyk pracował w stolicy Podkarpacia od sezonu 2011/2012. Wcześniej przez wiele lat był scoutmanem oraz asystentem trenera w AZS-ie Częstochowa. Gogol współpracował także z reprezentacjami Polski A oraz B, a ostatnio także z kadrą U-22.

Zmian w sztabie szkoleniowym wicemistrzów Polski będzie jednak więcej. Do rzeszowian dołączy nowy statystyk - Piotr Karlik. Pracował on wcześniej z drużyną Asseco Resovii w Młodej PlusLidze.

Jednym z asystentów Andrzeja Kowala będzie Kamil Sołoducha, który poprzednio był związany z Indykpolem AZS-em Olsztyn, reprezentacją Polski oraz Finlandii, a ostatnio także z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, gdzie pracował trzy sezony. Z klubem pożegnał się po zakończeniu ostatnich rozgrywek ligowych, co argumentował planami założenia rodziny.

Do sztabu szkoleniowego drużyny dołączy także znany psycholog sportu, Kamil Wódka. Trzykrotnie był on psychologiem olimpijskim przy Polskim Komitecie Olimpijskim (PKOl). Współpracował także między innymi z polskimi skoczkami narciarskimi (między innymi Kamilem Stochem i Adamem Małyszem) oraz kadrą narodową sztangistów. Wódka prowadzi także wykłady w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej.

ZOBACZ WIDEO Stephane Antiga: Ze słabszej grupy łatwiej awansować do ćwierćfinału z pierwszego miejsca

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • ferdynand Zgłoś
  a ten psycholog to dla Endrju czy dla graczy ??? .jak Schmitt nagle zapotrzebuje psychola - to znak że to w klubie cuś nie teges [czytaj Kowalinho ...] .mnie interesuje wpływ psychola na
  Czytaj całość
  Fabięę - odbije od dna jeszcze w Rzeszowie czy też zaraz po rozwiązaniu z nami kontraktu ... [jak np. ozdrowiał Penczew całkiem nieźle radząc sobie w kadrze Bułgarii - gdy chwilę wcześniej w Resce grał piach aż miło - z uśmieszkiem na ustach oczywizda ] ...
  • Pretty Flacko Zgłoś
   O rok za późno manewr z psychologiem, ale lepiej późno niż wcale. Taki ruch na pewno na +
   • ares87 Zgłoś
    A Kowal został :(
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL