Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SportoweFaktypl / Roksana Bibiela / SportoweFakty.pl / Roksana Bibiela

Marcin Wika zagra w Espadonie Szczecin

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Kolejnego transferu dokonali włodarze Espadonu Szczecin, beniaminka PlusLigi. Pozyskali zawodnika na pozycję przyjmującego, Marcina Wikę.

Marcin Wika to 33-krotny reprezentant Polski i uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie Z Espadonem Szczecin związał się rocznym kontraktem.

Zawodnik ten jest mistrzem Polski z 2004 roku, trzykrotnym wicemistrzem kraju i zdobywcą Pucharu Polski. W swoim dorobku ma też złoto zdobyte w mistrzostwach Szwajcarii (2015). Swego czasu wybierany na najlepszego serwującego i MVP rozgrywek krajowego pucharu, uznano go też za najlepiej przyjmującego w memoriale Huberta Jerzego Wagnera (2008).

W swojej bogatej karierze grał w barwach Jastrzębskiego Węgla, AZS Częstochowa, Asseco Resovii Rzeszów, Jastrzębskiego Węgla, Delecty Bydgoszcz, szwajcarskiego PV Lugano oraz BBTS Bielsko-Biała.

Mierzy 194 centymetrów wzrostu, piłkę w ataku potrafi sięgać na wysokości 340 cm. Prywatnie mąż świetnie w Szczecinie i Policach znanej Anny Białobrzeskiej (mistrzyni Polski w siatkówce plażowej), z którą ma syna Oskara i córkę Aleksandrę.

ZOBACZ WIDEO Janowicz ze łzami w oczach: zabrakło szczęścia (źródło TVP)

- Beniaminek PlusLigi ma przed sobą trudne zadanie zbudowania mocnej drużyny od podstaw. Nie może w niej zabraknąć bardzo doświadczonych siatkarzy, gwarantujących wysoki poziom gry w trakcie całego sezonu. Do nich na pewno należy Marcin Wika – podsumował dyrektor sportowy klubu Marcin Nowak.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL