Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jochen Schoeps nowym kapitanem Asseco Resovii

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
Po tym jak drużynę Asseco Resovii Rzeszów opuścił Olieg Achrem, wieloletni kapitan zespołu niewiadomą było kto zastąpi go w pełnieniu obowiązków. Wyzwania podjął się niemiecki atakujący Jochen Schoeps.

Po zakończeniu sezonu 2015/16 z drużyną Asseco Resovii Rzeszów pożegnało się wielu zawodników, w tym przyjmujący Olieg Achrem. Białorusin z polskim paszportem dokładnie przez pięć lat pełnił rolę kapitana, bowiem przewodnictwo podkarpackiej drużynie objął wraz ze startem sezonu 2011/12.

Po opuszczeniu przez niego wicemistrzów Polski, spekulowano kto zajmie jego pozycję w drużynie. Sam Achrem jako swojego następcę typował Jochena Schoepsa lub Marko Ivovicia. Ostatecznie wyzwania podjął się ten pierwszy - niemiecki atakujący.

Zrewolucjonizowana ekipa znad Wisłoka przygotowania do sezonu rozpoczęła w poniedziałek 8 sierpnia, a we wrześniu ma w planach rozegranie meczów kontrolnych. Pierwszy oficjalny sprawdzian, zarówno nowego kolektywu Andrzeja Kowala, jak i Schoepsa w roli kapitana odbędzie się podczas pierwszej kolejki PlusLigi, w której Asseco Resovia zagra z AZS Politechniką Warszawską.

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": łyżka dziegciu w beczce miodu (źródło TVP)

Czy Jochen Schoeps sprawdzi się w roli kapitana Asseco Resovii Rzeszów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • alfi Zgłoś
  A gdzie zdolni polscy siatkarze . Ich prezesi klubów traktują z buta . Potem martwimy się że reprezentacja gra kiepsko . Jak się traktuje naszych w lidze tak się ma w Kadrze
  Czytaj całość
  reprezentacyjnej . Polski zaścianek w myśleniu . I to niemal w każdej dyscyplinie tak samo …
  • elodreip Zgłoś
   Jedyna słuszna decyzja! Wielka klasa, wielkie doświadczenie, dużo zasług dla Resovii! Nie mogło być inaczej.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL