Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

Dwaj wielcy trenerzy kandydatami do zastąpienia Stephane'a Antigi na stanowisku selekcjonera?

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Po słabym występie Polaków na turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro, szanse Stephane'a Antigi na pozostanie na stanowisku selekcjonera mocno zmalały. Nieoficjalnie mówi się, że kandydatem na trenera mistrzów świata jest Radostin Stojczew.

Znany włoski dziennikarz Gianluca Passini poinformował, że w gronie kandydatów do roli selekcjonera reprezentacji Polski znajdują się Radostin Stojczew i Ferdinando De Giorgi.

Nazwiska obu trenerów sympatykom siatkówki są bardzo dobrze znane. Bułgar od lat uznawany jest za jednego z najlepszych fachowców na świecie. 47-latek prowadził między innymi drużyny Dynama MoskwaTrentino Volley i Halkbanku Ankara. Przez dwa lata (2010-2012) pełnił także rolę selekcjonera reprezentacji Bułgarii, doprowadzając zespół do awansu na igrzyska w Londynie. Z funkcji opiekuna kadry zrezygnował krótko przed turniejem olimpijskim, odchodząc w atmosferze skandalu. Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Radostin Stojczew wyjaśnił, że do podjęcia trudnej decyzji zmusiło go postępowanie działaczy Bułgarskiej Federacji Siatkówki. Szkoleniowiec zarzucił włodarzom złe zarządzanie środkami finansowymi, niejasne rozliczanie się z dochodów z reklam i transmisji telewizyjnych oraz niewywiązywanie się przez federację ze zobowiązań wobec trenerów i zawodników.

Na swoim trenerskim koncie Radostin Stojczew posiada między innymi cztery złote medale Klubowych Mistrzostw Świata wywalczone z Trentino Volley, trzy złote medale Ligi Mistrzów, trzy Puchary Włoch oraz cztery tytuły mistrza Włoch.

Imponującym dorobkiem szkoleniowym poszczycić się może również Ferdinando De Giorgi, który w minionym sezonie doprowadził do tytułu mistrza Polski ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Wcześniej Włoch prowadził głównie drużyny w swojej ojczyźnie, sięgając z nimi po liczne trofea. W 2006 roku z Cucine Lube Banca Marche Civitanova wywalczył złoty medalu mistrzostw kraju, Pucharu Challenge i Superpucharu Włoch. W swojej gablocie De Giorgi posiada w sumie dwa złote medale rozgrywek Pucharu Challenge, trzy Puchary i SuperPuchary Włoch oraz wspomniane wcześniej mistrzostwo Polski.

Obaj szkoleniowcy posiadają obecnie ważne kontrakty w klubach. Radostin Stojczew w nadchodzącym sezonie pracować ma w Trentino Volley, natomiast Ferdinado De Giorgi będzie kontynuował współpracę z drużyną mistrza Polski.

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": stolica karnawału (źródło TVP)

Kto powinien poprowadzić reprezentację Polski siatkarzy w kolejnym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (52):

 • isabel.05 Zgłoś
  Jeśli Stojczew jest chętny do objęcia naszej reprezentacji to warto się bardzo poważnie zastanowić nad tą kandydaturą
  • Łukasz Szulowski Zgłoś
   co do Leona to tylko domysły. Póki nie będzie informacji oficjalnej ja w nic nie wierzę. Dobrze jakby ktoś wreszcie chciał wyjaśnic z szanownych dziennikarzy tę sytuacje bo mam dziwne
   Czytaj całość
   wrażenie że ludzie ze Związku strasznie kręcą w tej sprawie. Może dlatego że zdają sobie sprawę że ostatecznie trzeba będzie sypnąć trochę kasy pod stołem
   • Janusz Dańkowski Zgłoś
    Nie wiem który z tych 2 panów by się nadawał. Jedno jest pewne Antiga powinien odejść. On już nic tej drużynie nie da.Potrzebny świeży powiew, nowe spojrzenie. Dziwna przypadłość?
    Czytaj całość
    Ostatnich 4 trenerów [ Lozano, Castellani, Anastasi, Antiga] na początku mieli sukcesy. 2 MŚ, 1 ME, 1 LŚ, 1 MŚ. Niestety potem forma szła w dół. Na na igrzyskach Polacy byli słabsi od pierwszej czwórki. Odstawali pod względem siły, dynamiki, a także mentalnie.To nie są urodzeni wojownicy. Bez zagrywki i przyjęcia nie da się wygrywać. Moim zdaniem to zaważyło na braku sukcesu. Trzeba też szukać nowych, młodych.
    Wszystkie komentarze (52)

    Komentarze (52)

    ×
     Wszystkie komentarze (52)
     PRZEJDŹ NA WP.PL