Najnowsze Wyniki/Kalendarz

CBA wkroczyło do stołecznego ratusza i straży pożarnej w sprawie śledztwa dotyczącego meczu otwarcia MŚ 2014

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
W czwartek funkcjonariusze CBA weszli do komendy stołecznej straży pożarnej, stołecznego ratusza oraz biura rzeczoznawcy z Wielkopolski i zabezpieczyli dokumenty dotyczące organizacji meczu inaugurującego MŚ 2014 na Stadionie Narodowym.

Taką informację podało radio RMF FM. Centralne Biuro Antykorupcyjne skopiowało dokumentację, która dotyczy zgody na przeprowadzenie spotkania otwarcia mistrzostw świata siatkarzy w 2014 roku.

Zgoda ta była uzależniona od opinii miejskiej komendy straży w sprawie działania systemu przeciwpożarowego na Stadionie Narodowym.

Głównie chodziło o funkcjonowanie dźwiękowego systemu ostrzegawczego na SN, gdyż zachodzą podejrzenia, że pomimo wydania pozytywnej opinii, nie był on w pełni sprawny (śledztwo toczy się w sprawie o wręczenie ok. 20 tysięcy zł łapówki w zamian za pozytywną opinię strażaków o systemach przeciwpożarowych, która dała podstawę wydania zgody na przeprowadzenie pojedynku otwarcia mistrzostw globu).

To kolejna afera związana z organizacją mundialu w Polsce, ponieważ wcześniej oskarżeni o przyjęcie łapówki zostali byli prezesi Polskiego Związku Piłki Siatkowej.  

Źródło: RMF FM, Krzysztof Zasada

ZOBACZ WIDEO "Nie wiem czy zostanę". Antiga w samochodzie SPORT.TVP.PL (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Zbigniew Kierzkowski Zgłoś
  Przepraszam ale gamoń ze mnie:)
  • Andrzej Dłutko Zgłoś
   kolejne uderzenie w Walc brawo PIS TO SIE NAZYWA PERFIDIA LUDZIOM 500+ A INNYCH ZNISZCZYC PO POMNIKA NIE CHCA DAC ZGODY SMOLENSKIEGO CZY KTOS Z LUDZI JEST CIEMNY.TAKIE POGRYWKI JAK BY LUDZIE
   Czytaj całość
   BYLI BARANAMI
   • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś
    Co oni chcą od biednych strażaków przecież oni zawsze uczciwie wydają zgodę... oczywiście pod warunkiem, że prędzej wynajmie się za odpowiednią opłatą wskazanego przez nich
    Czytaj całość
    eksperta, który wszystko odpowiednio przygotuje :-). Taki system jeśli chodzi o straż to normalna praktyka w całym kraju i nikt nawet specjalnie się z tym nie kryje! Spróbujcie otworzyć magazyn, sklep, siłownię, hotel bez takich konsultacji! Może się komuś kiedyś udało ale taniej, bo bez przedziwnych przeróbek, i szybciej jest z konsultacją - byle był to konsultant wskazany!
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL