Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksiej Wierbow Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Aleksiej Wierbow

Aleksiej Wierbow został trenerem

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Aktualny libero mistrza Rosji Zenita Kazań będzie jednocześnie pełnił w zespole funkcję grającego trenera. - Dam mu szansę - mówi główny trener drużyny, Władimir Alekno.

Aleksiej Wierbow po igrzyskach olimpijskich w Brazylii zapowiedział, że rezygnuje z gry w kadrze. W nadchodzącym sezonie będzie jednak jeszcze występował na parkietach ligowych: jest jednym z czterech libero zakontraktowanych przez Zenit Kazań na ten sezon (obok Walentina Korotkowa, Wladisława Babiczewa i Todora Salparowa).

Okazuje się, że słynny libero będzie miał w zespole jeszcze jedno ważne zadanie. Trener Władimir Alekno widzi w Wierbowie zadatki na dobrego specjalistę w fachu szkoleniowca i postanowił mu pomóc w rozpoczęciu kariery trenerskiej. - Będzie w tym sezonie grającym trenerem w Zenicie - mówi. - Bardzo chcę mu pomóc i być może w niektórych meczach powierzę mu funkcję trenera.

Aleksiej Wierbow to wielokrotny mistrz Rosji i Ligi Mistrzów, z reprezentacją zdobył dwa brązowe medale olimpijskie i wygrał Ligę Światową.

ZOBACZ WIDEO: Kaja Grobelna już w barwach Budowlanych Łódź

na Facebooku.
Komentarze (0):
Komentarze (0)
×
Aleksiej Wierbow
NajnowszeWyniki meczów
Pokaż więcej
PRZEJDŹ NA WP.PL