Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Beniaminek z Katowic pokonał bardziej doświadczonych rywali

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
GKS Katowice odniósł już drugie zwycięstwo w bieżącym okresie przygotowawczym. Ślązacy wygrali w meczu kontrolnym z MKS-em Będzin 3:1.

Po pokonaniu pierwszego sparingowego przeciwnika, czeskiej drużyny Black Volley Beskydy Frydek-Mistek, siatkarzy Piotra Gruszki czekał poważniejszy sprawdzian. W drugim kontrolnym meczu GKS zmierzył się w Sosnowcu z przedstawicielem PlusLigi - MKS-em Będzin.

Będzinianie mają za sobą dwa sezony w ekstraklasie, ale na boisku nie było widać różnicy pomiędzy MKS-em a GKS-em. Dobra gra w bloku i obronie pozwoliła Ślązakom na wygranie premierowej partii. W drugiej nie zwalniali tempa, a różnicę stanowiła zagrywka. Najlepiej w tym elemencie spisywał się Paweł Pietraszko.

Podopieczni Stelio DeRocco zdołali zwyciężyć w trzeciej odsłonie, gdy rywale nie poradzili sobie z odrobieniem strat. Jednak już w czwartym secie skuteczniejszy był GKS i to on triumfował 3:1.

MKS Będzin - GKS Katowice 1:3 (21:25, 18:25, 25:19, 23:25)

MKS Będzin: Seif, Roberts, Ratajczak, Piotrowski, Waliński, Rejno, Potera (libero) oraz Przybyła, Peszko, Russell, Stysiał (libero).

GKS Katowice: Falaschi, Sobański, Pietraszko, Butryn, Kapelus, Krulicki, Mariański (libero) oraz Stańczak (libero), Stelmach, Błoński, Kalembka.

ZOBACZ WIDEO: Kucharski: tej kadrze przyda się zimny prysznic (źródło TVP)

Która drużyna lepiej poradzi sobie w PlusLidze w sezonie 2016/17?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL