Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka

Fernanda Garay wybrała już nowy klub

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Długo nie było wiadomo, jaki kierunek obierze słynna przyjmująca kadry Brazylii po opuszczeniu Dynama Moskwa. Okazało się, że Garay będzie kontynuować karierę na Dalekim Wschodzie.

Fernanda Garay zdradziła na swojej oficjalnej stronie internetowej, że w sezonie 2016/2017 zobaczymy ją w barwach chińskiego Guangdong Evergrande Kanton. W tym zespole w minionych latach występowały takie siatkarskie sławy jak Katarzyna Skowrońska-Dolata, Carolina Costagrande czy Kimberly Glass. W 2012 roku Evergrande pod wodzą Jenny Lang Ping zdobyło mistrzostwo kraju, natomiast obecnie ten klub występuje w chińskiej serii B i będzie walczył o awans do ekstraklasy.

Wraz z Brazylijką Guangdong Evergrande reprezentować będzie amerykańska atakująca Juliann Faucette. Garay w ostatnich dwóch sezonach grała w rosyjskiej Superlidze w zespołach Dynama Krasnodar i Dynama Moskwa; stołeczny klub negocjował z klasową przyjmującą warunki nowego kontraktu, ale sytuacja finansowa Dynama sprawiła, że stronom nie udało się dojść do porozumienia. Mistrzyni olimpijska z Pekinu liczyła na powrót do ojczyzny, ale żaden klub pogrążonej przez kryzys ekonomiczny brazylijskiej Superligi nie potrafił zagwarantować jej odpowiedniej pensji.

ZOBACZ WIDEO: Marcin Gortat: Daliśmy wielką plamę i teraz czas się odegrać (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL