Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FIVB

Luca Vettori zbulwersował wszystkich rodaków

Ola Piskorska
Ola Piskorska
Atakujący reprezentacji Włoch Luca Vettori, grający na co dzień w drużynie z Modeny, odmówił poparcia dla organizacji igrzysk olimpijskich w Rzymie w 2024.

Rzym ubiega się o prawo do organizacji igrzysk olimpijskich w 2024. Z tego powodu pani burmistrz Rzymu, Virginia Raggi, poprosiła wszystkich włoskich medalistów z Rio de Janeiro o podpisanie listu popierającego kandydaturę stolicy.

Wśród 69 medalistów olimpijskich z Brazylii jest 12 siatkarzy, którzy zdobyli srebro. I to właśnie siatkarz reprezentacji Włoch jako jedyny spośród wszystkich poproszonych odmówił poparcia.

- Oczywiście byłoby cudownie zagrać mecze turnieju olimpijskiego w stolicy mojego kraju. Ale nie mogę myśleć tylko o sobie, ale o wszystkich. Rzym nie jest gotowy na organizację takiej imprezy i minusy tego pomysłu przeważają nad plusami - oświadczył Luca Vettori.

Jego stanowisko i fakt, że jest jedynym z 69 sportowców, który odmówił, nie przysporzyły mu sympatii we Włoszech. Większość mediów bardzo skrytykowała jego brak poparcia dla igrzysk w Rzymie.

ZOBACZ WIDEO: Ostatnia próba Majewskiego w karierze (wideo) (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL