Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SiatkówkaMateriały prasowe / Siatkówka

Kontrowersyjna zmiana w rozgrywkach Młodej Ligi. Obcokrajowcy dopuszczeni do gry

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Władze Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdecydowały, że od nowego sezonu zawodnicy zagraniczni będą mogli rywalizować w rozgrywkach z udziałem zawodników U-23.

Przez sześć lat istnienia Młodej Ligi w rozgrywkach Młodej Ligi uczestniczyli wyłącznie polscy siatkarze. W nadchodzącym sezonie może się to zmienić, bowiem w regulaminie rozgrywek Młodej Ligi piłki siatkowej mężczyzn U23 na sezon 2016/17 znalazł się zapis dopuszczający do gry obcokrajowców.

Wspomniany punkt regulaminu brzmi: "W rozgrywkach Ligi dopuszcza się zgłoszenie zawodników zagranicznych, przy czym na boisku w tym samym momencie musi grać co najmniej 5 zawodników krajowych oraz maksymalnie dwóch zawodników w wieku kadeta".

Zmiany regulaminu to efekt ujednolicenia przepisów Polskiej Ligi Piłki Siatkowej i Polskiego Związku Piłki Siatkowej wynikającego z otwarcia turnieju finałowego. Wystąpią w nim cztery najlepsze drużyny Młodej Ligi U23 oraz dwa wyłonione z ogólnopolskich kwalifikacji przeprowadzonych przez PZPS.

ZOBACZ WIDEO Igrzyska Paraolimpijskie Rio 2016: nieoceniona pomoc wolontariuszy (źródło TVP)

Czy dopuszczenie zawodników zagranicznych do gry w Młodej Lidze to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL