Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Asia Błasiak

Paweł Zagumny wygrał swój ostatni mecz z reprezentacją Polski

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Ostatnie spotkanie Pawła Zagumnego w biało-czerwonych barwach może nie było wielkim widowiskiem sportowym, ale miało doskonałą atmosferę. Na boisku można było zobaczyć największe gwiazdy światowej siatkówki.

Już sama prezentacja wszystkich uczestników pożegnalnego meczu Pawła Zagumnego wzbudziła ogromny entuzjazm i emocje w Spodku. Przy wielkich owacjach prawie całkowicie wypełnionej hali na boisko wbiegali kolejno Giba, Andrea Giani, Nikola Grbić czy Wladimir Nikołow, David Lee, Wilfredo Leon oraz wielu innych wybitnych siatkarzy, a na koniec trenerzy Władimir Alekno i Andrea Anastasi. Następnie pojawili się zawodnicy reprezentacji Polski, w tym wielu aktualnie grających jak Bartosz Kurek czy Michał Kubiak. Szkoleniowcami Biało-Czerwonych byli Raul Lozano i Ireneusz Mazur.

Trudno opisywać przebieg meczu, gdyż daleko mu było nawet do sparingów. Wiele za to było na boisku radości i fantastycznej atmosfery. Zawodnicy grali nie na swoich pozycjach, nieustannie się zmieniali i tylko z rzadka przykładali pełną siłę do swoich ataków czy zagrywki. Wiele było bardzo nieoczekiwanych i niesztampowych zagrań, które budziły wielki entuzjazm publiczności.

Emerytowane już gwiazdy pokazywały sporo imponująco dobrej siatkówki jak na swój wiek i brak regularnych treningów. Ale większość z nich pograła krótszą lub dłuższą chwilę w ciągu pierwszych dwóch setów, a im dłużej trwało spotkanie, tym więcej na boisku było młodszych i wciąż grających zawodników. W trzeciej partii pojawiła się również córka Pawła Zagumnego, która wykonała kilka serwisów. Nastąpiła również wymiana zawodników i Leon założył koszulkę reprezentacji Polski, co zostało owacyjnie przyjęte przez kibiców.

Pomiędzy drugim i trzecim setem powitano bardzo gorąco reprezentację Polski juniorów, która w sobotę wygrała mistrzostwo Europy w swojej kategorii wiekowej i był to 33. mecz z rzędu, jaki wygrała ta grupa chłopaków prowadzona przez trenera Sebastiana Pawlika. Najlepszy atakujący bułgarskiego turnieju Jakub Ziobrowski dostał nawet szansę wejścia na boisko na kilka akcji.

Gwiazdy polskiej siatkówki - Gwiazdy światowej siatkówki 2:1 (25:21, 25:22, 25:27) 

Polska: Winiarski, Pliński, Zagumny, Wlazły, Kadziewicz, Kubiak, Gacek (libero), Ignaczak (libero) oraz Gruszka, Glinka-Mogentale, Stelmach, Możdżonek, Nowakowski, Ziobrowski

Reszta świata: Nikołow, Lee, Giba, Giani, Antiga, De Giorgi, Salparow (libero) oraz Samica, Grbić, Lisinac, Nalbert, Macias, Leon, Fiel

ZOBACZ WIDEO Życzliwość ważniejsza niż język. Oto wsparcie paraolimpijczyków w Rio (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • jaet Zgłoś
  A tu Pan Guma we wczesnym wydaniu, w meczu którego młodzież nie pamięta. Brazylia zaczynała swoje panowanie, a my ograliśmy ich w LŚ 3 razy. Absolutnie epickie mecze w Spodku przeszły do historii polskiej siatkówki (2x po 3:2). Szkoda, że w tamtych czasach były to jedynie epizody:
  • stary kibic Zgłoś
   Dwa komentarze - "dziękuję też tym wszystkim, którzy mnie wkurzali.." - pan Guma.. I Kiraly obecny trener kadry pań USA: "to jest lepsze widowisko, niż mecz gwiazd NBA".. - chyba
   Czytaj całość
   bardziej kurtuazyjnie i emocjonalnie..Niepowtarzalny klimat wielkiego pikniku z najlepszymi artystami siatkówki w historii..
   • tomekk500 Zgłoś
    Można było gdzieś obejrzeć ten mecz?
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL