Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jekaterina GamowaEast News / Na zdjęciu: Jekaterina Gamowa

Jekaterina Gamowa również pożegna się z kibicami specjalnym meczem

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Była atakująca reprezentacji Rosji i Dynama Kazań pójdzie w ślady Pawła Zagumnego oraz Sergio. Pierwszego października w Kazaniu dojdzie do oficjalnego pożegnania Gamowej.

Legendarna już 36-latka jeszcze niedawno brała udział w oficjalnym pożegnalnym spotkaniu Pawła Zagumnego w katowickim Spodku wraz z takimi tuzami siatkówki jak Giba, Stephane Antiga czy rodakiem Władimirem Alekną. Okazuje się, że i ona zorganizuje podobne wydarzenie w swojej ojczyźnie. Dyrektor sportowy Dynama Kazań Siergiej Czernyszow potwierdził, że w hali miejscowego klubu zostanie rozegrany pożegnalny mecz "Carycy", jak była nazywana Gamowa przez lata występów w Superlidze i kadrze narodowej.

Data wyjątkowego meczu została ustalona na 1 października, poza tym wiadomo, że uczestnikiem oficjalnego pożegnania Gamowej z zawodową siatkówką będzie drużyna Dynamo Moskwa, aktualnego mistrza Rosji.

Gamowa ogłosiła zawieszenie butów na kołku w maju tego roku, tłumacząc to kwestiami zdrowotnymi. W ciągu dwudziestu sezonów mierząca 202 centymetry wzrostu zawodniczka zdobyła aż 45 różnych trofeów, w tym 13 mistrzostw kraju, 6 medali Ligi Mistrzyń (w tym złoty z 2014 roku), dwa srebra olimpijskie z 2000 i 2004 roku, a także dwa triumfy w mistrzostwach Europy (1999, 2001) i świata (2006, 2010). Godnie reprezentowała barwy nie tylko rodzimych klubów z Jekaterynburga, Moskwy i Kazania, ale także tureckiego Fenerbahce Stambuł, z którym sięgnęła po mistrzostwo ekstraklasy i srebro LM.

ZOBACZ WIDEO: Kometka na Narodowym (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL