Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SiatkówkaWP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Siatkarskie emocje na inaugurację PlusLigi w Szczecinie

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Turniej Giganci Mocy z udziałem drużyn z Polski i Niemiec, a także sparingowa potyczka Chemika Police - to wszystko czeka kibiców siatkówki w Szczecinie od 30 września do 2 października.

Prezes Espadonu Szczecin Paweł Adamczak, który potwierdził, że inauguracyjny mecz beniaminka PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zostanie rozegrany w piątek 30 września o godzinie 20:15. Spotkanie to zainauguruje weekendowy turniej Giganci Siatkówki, który będzie miał miejsce na obiekcie szczecińskiej Azoty Areny.

- W ubiegłym roku wszyscy życzyliśmy sobie, aby Espadon Szczecin zajął należne mu miejsce w krajowej elicie i jestem zachwycony, że udało się ten plan zrealizować – mówił Wojciech Rozdolski, organizator wydarzenia.

Turniej Giganci Siatkówki będzie okazją do zobaczenia w akcji plejady siatkarskich gwiazd. W sobotę zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zmierzą się z Vfb Friedrichshafen, a Skra sprawdzi formę Berlin Recycling Volley, w niedzielę polskie ekipy wymienią się rywalami.

- Giganci Siatkówki to inicjatywa wspierająca chore dzieci. W tym roku gramy dla małego Gracjana ze Szczecina i dlatego zachęcam kibiców, żeby w jak największej liczbie przyszli na trybuny Azoty Areny i dzięki temu wspólnie pomożemy temu chłopcu - dodał Rozdolski. W planach na sobotę uwzględniono także mecz kobiecy, w którym zawodniczki Chemika Police zagrają przeciwko zespołowi z Poczdamu oraz specjalną niespodziankę z udziałem Marcina Nowaka, 230-krotnego reprezentanta Polski.

ZOBACZ WIDEO: Skandia Maraton: Maja Włoszczowska na finale w Dąbrowie Górniczej (źródło TVP)

Cały siatkarski weekend rozpocznie się na dobre w piątek wieczorem. Już o 19:15 ma mieć miejsce ceremonia otwarcia Gigantów Siatkówki oraz prezentacja drużyn. Godzinę później rozbrzmi pierwszy gwizdek spotkania Espadonu z ZAKSĄ.

- Zespół znajduje się na odpowiednim poziomie sportowym i głęboko wierzę, że sprawimy w rozgrywkach wiele fajnych niespodzianek - mówił Marcin Nowak, który pełni w klubie rolę dyrektora sportowego. - Jesteśmy mocni, a w zespole nie ma żadnych kontuzji, więc będziemy gotowi do rozpoczynającego się niebawem sezonu.

W najbliższy weekend Espadon Szczecin rozegra ostatnie mecze sparingowe z Czarnymi Radom, AZS-em Olsztyn i Cuprum Lubin. Podczas turnieju w Radomiu powinien ostatecznie wykrystalizować się skład, który tydzień później rozpocznie zmagania w PlusLidze.

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL