Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejny kubański siatkarz wystąpił z wnioskiem o przyznanie włoskiego obywatelstwa

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Po sześciu latach nieobecności, Leonel Marshall postanowił powrócić do Włoch. 37-letni przyjmujący związał się umową z zespołem Copra Piacenza. Siatkarz rozpoczął także starania, aby w Serie A występować na prawach krajowego zawodnika.

Byłego reprezentanta Kuby, Leonela Marshalla, przed laty uznawano za jednego z najbardziej utalentowanych graczy w drużynie narodowej. W 2002 roku siatkarz postanowił jednak uciec ze zgrupowania. 23-letni przyjmujący otrzymał wówczas azyl polityczny we Włoszech.

Na Półwyspie Apenińskim Kubańczyk występował nieprzerwanie przez 12 lat, reprezentując barwy Tomei Livourne (1998-2000), Copra Piacenza (2000-2007 i 2008-2010), M. Roma Volley (2007-2008). Przed rozpoczęciem obecnego sezonu doświadczony zawodnik postanowił powrócić do Włoch i po raz trzeci w karierze związać się kontraktem z ekipą z Piacenzy. Przyjmujący złożył również wniosek o przyznanie włoskiego obywatelstwa, co pozwoliłoby mu występować w rozgrywkach Serie A na prawach zawodnika krajowego. 

Aktualnie 37-latek oczekuje na decyzję FIVB. Akceptacja ze strony światowych władz to pierwszy krok w kierunku zmiany obywatelstwa sportowego. Do zakończenia procedury potrzebna jest również zgoda macierzystej federacji zawodnika. Jak dotąd żadna ze stron nie wydała w tej sprawie żadnego komunikatu.

ZOBACZ WIDEO: Marek Jóźwiak: Legii potrzeba człowieka z prostym przekazem (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL