Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Weto Kubańskiej Federacji Siatkówki. Były reprezentant kraju nie zmieni obywatelstwa

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Działacze Kubańskiej Federacji Siatkówki nie wyrazili zgody na zmianę obywatelstwa przez byłego reprezentanta kraju Leonela Marshalla. Oznacza to, że w najbliższym czasie siatkarz nie będzie mógł występować w Serie A jako zawodnik krajowy.

Kubański przyjmujący LPR Piacenza, na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu ligowego, postanowił opuścić zespół i udać się na Kubę, aby osobiście negocjować z włodarzami siatkarskiej federacji. Zawodnik przed kilkoma tygodniami złożył wniosek o przyznanie włoskiego obywatelstwa, co spotkało się ze sprzeciwem działaczy z jego ojczyzny. Siatkarz mimo wszystko ma nadzieję, że osobista interwencja mu pozwoli rozwiązać problem. 

W barwach reprezentacji Kuby Leonel Marshall występował do 2002 roku, kiedy to postanowił uciec ze zgrupowania i osiedlić się we Włoszech, gdzie uzyskał azyl polityczny. W tym kraju 37-letni zawodnik spędził też większość sportowej kariery, zdobywając punkty dla Tomei Livourne, M. Roma Volley i LPR Piacenza. Poza Półwyspem Apenińskim Marshall grał również w Turcji (Fenerbahce Stambuł i Arkas Izmir) oraz Chinach (Beijing Volleyball). 

W obliczu sprzeciwu Kubańskiej Federacji odnośnie zmiany obywatelstwa, doświadczony przyjmujący postanowił tymczasowo zrezygnować z gry w barwach ekipy z Piacenzy. W przypadku występu jako obcokrajowiec w rozgrywkach Serie A, Marshall straciłby bowiem prawo do występu w kolejnych spotkaniach na zasadach zawodnika krajowego.

ZOBACZ WIDEO: Sporting - Legia. Miroslav Radović tłumaczy się z pudła

Czy FIVB powinna zlikwidować możliwość zmiany obywatelstwa przez zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL