Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kubańska Federacja zmieniła zdanie w sprawie byłego reprezentanta. Postawiła jednak nietypowy warunek

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkarska Federacja Kuby pierwotnie nie wyraziła zgody na zmianę obywatelstwa przez Leonela Marshalla. Według ostatnich doniesień, działacze zmienili jednak zdanie w tej sprawie, dzięki czemu wizyta zawodnika w ojczyźnie nie będzie potrzebna.

Były reprezentant Kuby, Leonel Marshall, przed kilkoma tygodniami rozpoczął starania o przyznanie włoskiego obywatelstwa, aby móc w rozgrywkach Serie A występować na prawach rodzimego zawodnika. Starania przyjmującego zablokowali jednak działacze federacji, którzy nie wyrazili zgody na takie rozwiązanie. W tej sytuacji siatkarz LPR Piacenza postanowił zawiesić występy w barwach nowej ekipy i udać się do ojczyzny, aby osobiście porozmawiać z kubańskimi włodarzami. 

Jak poinformował w piątek znany włoski dziennikarz Gianluca Passini, w ciągu ostatnich kilkunastu godzin nastąpił niespodziewany zwrot w sprawie. Niewykluczone jest, że 37-latek będzie mógł wystąpić już w pierwszym meczu ligowym na prawach włoskiego zawodnika. Według nieoficjalnych informacji, kością niezgody w całej sprawie był fakt, że Marshall w przyszłości mógłby wystąpić w barwach Azzurich. Kubańczyk miał jednak złożyć obietnicę, że ten fakt nigdy nie nastąpi, co skłoniło działaczy do zmiany decyzji.

ZOBACZ WIDEO: Sporting - Legia. Oto koszmar mistrzów Polski. Bartosz Bereszyński: Tak dalej być nie może

Czy zawodnicy naturalizowani powinni występować w drużynach narodowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • lewap90 Zgłoś
    Tak. Za kilka lat, gdy jeszcze trochę się rozwinie miałby szansę wspomóc włoską reprezentację. W przyszłości wróżę mu wielką karierę

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL