Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn: apetyt obu ekip na dobrą inaugurację

Roksana Bibiela
Roksana Bibiela
Po miesiącach rozłąki, siatkarski sezon PlusLigi wraca do Jastrzębia. Podopieczni Marka Lebedewa podejmą drużynę Indykpolu AZS-u Olsztyn. Zapowiada się bardzo wyrównane widowisko, bo aspiracje obu drużyn są wysokie.

Pojedynek pomiędzy obiema drużynami, można zaliczyć do jednego z najbardziej wyrównanych w inauguracyjnej kolejce PlusLigi. Obie ekipy mają apetyt na dobre rozpoczęcie sezonu, choć zasadniczo ciężko stwierdzić, jak nowe nabytki kadrowe sprawią się w Jastrzębiu i Olsztynie.

Jastrzębski Węgiel będzie musiał przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, po odejściu Michała Masnego. Ponadto, przychodzący do klubu Lukas Kampa nie mógł uczestniczyć w większości przygotowań do nowego sezonu, co może odbić się na początkowych spotkaniach jastrzębskiej ekipy. 

Ciekawe również jest to, jak poradzą sobie nowi lewoskrzydłowi w zespole jastrzębian. Scott Touzinsky oraz Salvador Hidalgo Oliva to siatkarze, którzy będą chcieli pokazać się z lepszej strony od wcześniej grających Toontje van Lankvelta i Aleksandra Szafranowicza. Ponadto, w miejsce Konrada Formeli do kadry dołączono młodego Marcina Ernastowicza z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

- Odczuwamy już głód gry o punkty, atmosfery meczowej i występu przed własną publicznością. Każdy z nas jest gotowy i przygotowany do meczu - deklaruje Patryk Strzeżek, który został wybrany nowym kapitanem jastrzębian.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Narkun przed KSW 36: trybuny popękają

Do wielu zmian w składzie doszło w olsztyńskim AZS-ie. Podopieczni Andrei Gardiniego najbardziej mogą odczuwać brak lidera, jakim bez wątpienia był Bartosz Bednorz. Jednak ekipa z Warmii i Mazur uzupełniła skład, nie tylko na pozycji przyjmującego, kilkoma, ciekawymi nazwiskami. Dziesiąta ekipa poprzedniego sezonu będzie chciała z pewnością namieszać w stawce, poprawiając swój poprzedni wynik.

W sobotniej potyczce obu drużyn, ciężko znaleźć faworyta. Warto jednak nadmienić, że gospodarze pojedynku nie przegrali z Indykpolem AZS-em Olsztyn od sezonu 2013/2014. 

Ostatnie spotkanie obu drużyn odbyło się w lutym, w "Uranii" w Olsztynie, gdzie jastrzębianie wygrali 3:1. Jaka można być zatem historia tego spotkania? Początek meczu w Hali Widowisko-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju w sobotę o godzinie 18:00.

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn / sobota, 1 października 2016 r., godz. 18:00

Jakim wynikiem zakończy się spotkanie Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL