Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Salvador Hidalgo Oliva zachwycił w premierowej kolejce PlusLigi

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
PlusLigowa karuzala rozpoczęła się na dobre. Dostępność hal i inne czynniki sprawiają, że kolejki nieco nakładają się nieco na siebie. Gwiazdą pierwszej serii spotkań był Salvador Hidalgo Oliva.

Od 30 września do 5 października rozegrano siedem z ośmiu spotkań 1. kolejki PlusLigi. Siatkarze BBTS Bielsko-Biała i Cuprum Lubin będą walczyć w późniejszym terminie. Powodem jest absencja Estończyków w składzie Miedziowych oraz ich trenera. Przebywają oni wciąż na zgrupowaniu reprezentacji, która walczy o udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. 

Najlepiej punktującymi zawodnikami okazali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy po tie-breaku pokonali Indykpol AZS Olsztyn. 26 punktów wywalczył atakujący Maciej Muzaj, mając na lewym skrzydle ogromne wsparcie nowego nabytku, Salvador Hidalgo Oliva. Przyjmujący zdobył o dwa punkty więcej od Polaka. W składzie ekipy z Warmii najlepszy był Jan Hadrava. Po 18 "oczek" na swoje konto zapisali Karol Butryn i Dawid Konarski.

Najwięcej punktów:

1. Hidalgo Oliva - 28
2. Muzaj - 26
3. Hadrava - 20
4. Butryn, Konarski - 18

Choć Mateusz Sacharewicz nie zszedł z parkietu jako zwycięzca, bowiem jego Łuczniczka Bydgoszcz poległa z GKS-em Katowice, był najlepszym blokującym zawodnikiem w kolejce. Dziwić nikogo to nie powinno, środkowy aż siedmiokrotnie zatrzymywał rywali na siatce. Sześć bloków zdobył Dawid Konarski, a o jeden mniej Łukasz Wiśniewski i Krzysztof Rejno.

Skuteczne bloki:

1. Sacharewicz - 7
2. Konarski - 6
3. Wiśniewski, Rejno - 5
5. Kłos, T. Fornal - 4

Hidalgo Oliva najlepszy był również w polu serwisowym, zagrywał tak dobrze, że pięć razy zaskoczył przeciwników. Nic więc dziwnego, że zawodnik ten znalazł się w naszej szóstce kolejki. Dobrze zagrywali również Karol Butryn i Michał Błoński, notując cztery asy. 

Asy serwisowe:

1. Hidalgo Oliva - 5
2. Butryn, Błoński - 4
3. P. Nowakowski, Mika - 3
5. Ivović, Krulicki - 2

ZOBACZ WIDEO: Łukasz Piszczek: kibice BVB znają życiorys Kuby i ciągle bardzo go doceniają [2/2]

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL