Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Budowlani Toruń - ŁKS Łódź: Rebecca Pavan liderką gospodyń

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W meczu 1. kolejki Orlen Ligi zespół Giacomini Budowlani Toruń pokonał ŁKS Commercecon Łódź 3:0. Liderką zwycięskiej drużyny była Rebecca Pavan.

W starciu beniaminków Orlen Ligi ekipa Giacomini Budowlani Toruń nie dała żadnych szans ŁKS-owi Commercecon Łódź. W każdym z setów torunianki odniosły pewne zwycięstwa i mogły cieszyć się z premierowego zwycięstwa w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zespół z województwa kujawsko-pomorskiego pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Atutem podopiecznych Nicoli Vettoriego była zagrywka. Torunianki zaliczyły siedem asów serwisowych, a łodzianki odpowiedziały tylko trzema punktami zdobytymi bezpośrednio z zagrywki. Przyjezdne miały problem z przyjęciem serwisów rywalek, popełniły aż siedem błędów w tym elemencie, a wskaźnik dokładnego przyjęcia wyniósł 33 proc. Dla porównania - Budowlane legitymowały się 43 proc. skutecznością w tym elemencie.

Torunianki sporo zyskały również dzięki dobrej grze na siatce. Zatrzymały rywalki aż dwanaście razy, a brylowała w tym elemencie Ewelina Ryznar, która zdobyła 6 punktów blokiem, o jedno "oczko" więcej niż cała łódzka drużyna.

Gospodynie do wygranej poprowadziła Rebecca Pavan. To właśnie na niej opierała się ofensywa torunianek. Pavan wywalczyła 23 punkty. Liderką ŁKS-u była Izabela Kowalińska - zdobyła ona 17 "oczek".

Porównanie statystyk:

Giacomini Budowlani ToruńElementŁKS Commercecon Łódź
7Asy serwisowe3
6Błędy przy zagrywce5
43 proc. (0 błędów)Przyjęcie pozytywne33 proc. (7 błędów)
43 proc. (43/99)Skuteczność w ataku34 proc. (34/100)
6Błędy w ataku7
12Bloki5

ZOBACZ WIDEO Pazdan nie jest najlepszy, Ronaldo się poświęcał. Portugalczycy wrócili do meczu z Polską

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL