Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niesamowity początek sezonu Moniki Ptak. Punkty, bloki, asy - 2. kolejka Orlen Ligi

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Monika Ptak na początku sezonu urasta do miana najlepszej blokującej Orlen Ligi. Wrocławianka w spotkaniu z ŁKS-em Łódź aż 12 razy zatrzymała rywalki na siatce. W tym pojedynku znakomicie zaprezentowała się też Izabela Kowalińska (26 punktów).

W 2. kolejce nie brakowało wybitnych występów. Konkurencję zdystansowała Izabela Kowalińską z beniaminka z Łodzi. ŁKS niespodziewanie pokonał 3:2 Impel Wrocław, w znacznej mierze dzięki 26 oczkom atakującej. Kowalińska wykonała 21 kończących uderzeń (33 proc. skuteczności), do tego zapisała na swoim koncie 4 bloki i asa serwisowego.

Lata mijają, a w Orlen Lidze jedno się nie zmienia. Katarzyna Zaroślińska, tym razem już w barwach Chemika, to wciąż jedna z najlepszych (najlepsza?) atakujących ligi. W 2. kolejce uzyskała 21 punktów (przy znakomitej skuteczności 50 proc.). Świetny powrót do Polski ligi zalicza Marina Cvetanović, a w barwach Budowlanych Łódź brylowała Kaja Grobelna.

Punkty:

1. Izabela Kowalińska (ŁKS Commercecon Łódź) - 26 punktów
2. Kaja Grobelna (Budowlani Łódź), Katarzyna Zaroślińska (Chemik Police), Marina Cvetanovic (Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna) - 21 punktów
5. Monika Bociek (Legionovia Legionowo) - 20 punktów

ZOBACZ WIDEO Zapłakany, chciał uciekać. Oto początki Cristiano Ronaldo. Wróci jeszcze do domu?

Po dwóch kolejkach na koncie aż 18 punktowych bloków. Monika Ptak z przytupem weszła w sezon 2016/2017. Choć Impel przegrał w Łodzi, to środkowa z Wrocławia może być zadowolona ze swojego występu. 12 razy zatrzymała przeciwniczki i zdeklasowała pozostałe koleżanki w klasyfikacji blokujących. Niemal tradycyjnie w czołówce mierząca 202 cm Gabriela Polańska. Szerokiej publiczności pokazała się Ewelina Ryznar, reprezentująca barwy Giacomini Budowlanych Toruń. Ze sporym udziałem środkowej beniaminek wygrał 3:1 z BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Bloki:

1. Monika Ptak (Impel Wrocław) - 12 punktowych bloków
2. Gabriela Polańska (Budowlani Łódź), Ewelina Ryznar (Giacomini Budowlani Toruń) - 8 punktowych bloków
4. Sylwia Pycia (Budowlani Łódź), Iga Chojnacka (Legionovia Legionowo), Justyna Łukasik (Atom Trefl Sopot), Magdalena Soter (KSZO Ostrowiec SA), Magdalena Hawryła (Developres SkyRes Rzeszów) - 5 punktowych bloków

Nihil novi wśród serwujących w Orlen Lidze. W 2. kolejce na czele zawodniczki, które od latu uchodzą za najlepsze w tym elemencie. Mowa o Agnieszce Bednarek-Kaszy i Sylwii Pycii. Zresztą to środkowe najlepiej punktowały w polu serwisowym. Po 4 oczka uzyskały też Maja Savić i Kamila Ganszczyk.

Asy:

1. Agnieszka Bednarek-Kasza (Chemik Police), Sylwia Pycia (Budowlani Łódź) - 5 asów serwisowych
3. Maja Savić (Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna), Kamila Ganszczyk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza) - 4 punkty
5. Anna Werblińska (Chemik Police), Emilia Mucha, Magdalena Gryka (obie BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Tamara Kaliszuk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

Czy Monika Ptak zostanie najlepszą blokującą sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL