Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Asia Błasiak

Jurij Mariczew miał trenować Chemik Police, a poprowadzi siatkarzy Dynama Moskwa

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Władze Dynama Moskwa zaledwie po pięciu kolejkach podziękowały za pracę trenerowi Olegowi Antonowowi. Jego miejsce zajął Jurij Mariczew, który miał prowadzić Chemik Police.

Olega Antonowa na stanowisku głównego szkoleniowca zastąpi znany i utytułowany rosyjski trener Jurij Mariczew. Będzie to wielki powrót Mariczewa do moskiewskiego klubu, bowiem pracował już wcześniej z siatkarzami Dynama Moskwa w latach 2013-2015. W sezonie 2014/2015 zdobył z rosyjską drużyną brązowy medal Superligi oraz Puchar CEV.

Zespół z Moskwy zajmuje obecnie szóste miejsce w ligowej tabeli, co zdecydowanie nie odpowiada ambicjom stołecznego klubu. Stąd zmiana na stanowisku trenera moskiewskiej drużyny.

Jurij Mariczew to jeden z niewielu trenerów na świecie, który ma na koncie sukcesy zarówno z męskimi, jak i żeńskimi zespołami. Z kadrą rosyjskich siatkarek zdobył dwa złote medale mistrzostw Europy, ale latem tego roku po klęsce podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, stracił posadę głównego trenera Sbornej. Nie został również ostatecznie szkoleniowcem polskiego Chemika Police: obie strony rozwiązały kontrakt za porozumieniem tuż przed rozpoczęciem sezonu.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Majewski: Pożegnanie z karierą bywa brutalne (źródło TVP)

Czy Chemik Police słusznie nie skorzystał z usług Jurija Mariczewa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL