Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda

Bartosz Kurek wskazał swoich faworytów na selekcjonera. "Gwarantują wysoką jakość"

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Radostin Stojczew i Angelo Lorenzetti - to faworyci Bartosza Kurka do poprowadzenia siatkarskiej reprezentacji Polski. - Te nazwiska gwarantują bardzo wysoką jakość pracy - powiedział zawodnik PGE Skry Bełchatów w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim".

Trenerzy, których nazwiska wymienił Kurek, to utytułowani i cenieni w Europie fachowcy. Stojczew osiągał wielkie sukcesy z Trentino Volley, pracował też z Halkbankiem Ankara i reprezentacją Bułgarii. Lorenzetti prowadzi Trentino od tego roku, wcześniej był szkoleniowcem innej czołowej ekipy Serie A, Modeny.

- Te dwa nazwiska gwarantują bardzo wysoką jakość pracy - powiedział Kurek "Dziennikowi Łódzkiemu". Wyznał też, że w pewnym momencie zauważył w reprezentacji stagnację i ma nadzieję, iż nowy trener będzie dla kadry impulsem, który tę stagnację przerwie.

28-letni atakujący PGE Skry stwierdził, że gdyby teraz były wysyłane powołania, to on raczej by na nie nie zasługiwał. Zgłosił jednak gotowość do gry w nowym sezonie reprezentacyjnym.

- Jeżeli nowy trener będzie mnie widział w drużynie, a ja będę czuł, że jestem w stanie jej pomóc, to bardzo chętnie stawię się na zgrupowanie - podkreślił.

ZOBACZ WIDEO "1 na 1 - walka na style". Działo się na planie!

Kto powinien zostać trenerem siatkarskiej reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL