Najnowsze Wyniki/Kalendarz
W 2018 roku transmisję z Gali Mistrzów sportu przeprowadzi telewizja Polsat WP SportoweFakty / Michał Szmyd / W 2018 roku transmisję z Gali Mistrzów sportu przeprowadzi telewizja Polsat

Derbów Łodzi nie zobaczymy w telewizji. "To duży błąd"

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Telewizja Polsat nie pokaże pierwszych od 26 lat siatkarskich derbów Łodzi, które w poniedziałek odbędą się w Atlas Arenie. Decyzja o braku transmisji meczu ŁKS-u Commercecon z Budowlanymi wywołuje niesmak w siatkarskim środowisku.

Polsat posiada na wyłączność prawa do transmisji meczów PlusLigi i Orlen Ligi. Nie udziela w związku z tym innym podmiotom sublicencji na transmitowanie spotkań. Nawet tych, których stacja nie zamierza pokazywać. Oznacza to, że meczu ŁKS-u Commercecon z Budowlanymi nie będzie można zobaczyć ani na antenie ogólnopolskiej, ani nawet w żadnej telewizji regionalnej, choć jedna z nich - Telewizja TOYA - wystąpiła o możliwość pokazywania meczów z udziałem łódzkich drużyn, których Polsat Sport nie będzie chciał transmitować. Spotkała się jednak z odmową głównego nadawcy.

Kwestia ta została poruszona na specjalnej derbowej konferencji prasowej, która miała miejsce w czwartek. Trener Łódzkiego Klubu Sportowego, Michal Masek zwrócił uwagę na nierównomierne rozłożenie transmisji telewizyjnych pomiędzy kluby Orlen Ligi.

- Uważam, że to duży błąd, że spotkania derbowego nie będzie w telewizji. W każdej kolejce Polsat Sport pokazuje mecz Developresu Rzeszów, a derby, na które przyjdzie osiem tysięcy widzów, nie będą transmitowane. Jeden z najlepszych nadawców w Europie popełnia tutaj spory nietakt. Takie mecze powinny być promowane - stwierdził szkoleniowiec ŁKS-u Commercecon Łódź.

W podobnym tonie wypowiadał się trener łódzkich Budowlanych, Błażej Krzyształowicz. Wziął on pod uwagę zarówno poziom sportowy, jaki prezentują oba kluby z Miasta Włókniarzy, ale również atmosferę, która towarzyszy meczowi derbowemu.

ZOBACZ WIDEO Legia - Real. Bartosz Bereszyński: Memy o mnie? Każdy zaszedł Ronaldo za skórę

- Szkoda, bo uważamy w łódzkim środowisku, że poza samym spotkaniem na boisku, będzie to fajne wydarzenie włącznie z jego otoczką. Można byłoby je pokazać na całą Polskę. Zapowiada się dobra zabawa, ale i wysoki poziom meczu, bo obie drużyny radzą sobie w lidze z niezłym skutkiem. To przecież niespotykane, by dwa kluby z jednego miasta były w najwyższej klasie rozgrywkowej - zaznaczył Krzyształowicz.

Głos w tej sprawie zabrała także na antenie programu "Piłka Meczowa" w Telewizji TOYA Małgorzata Niemczyk, Mistrzyni Europy z 2003 roku, a obecnie poseł na sejm RP. Jej mama, Barbara, brała udział w derbach Łodzi pomiędzy ŁKS-em i Startem, a także Startem i CHKS-em.

- Martwi mnie to, że Telewizja Polsat nie chce transmitować tego spotkania. Uważam, że derby Łodzi, które przez wiele lat nie odbywały się, zasługują na to, by być pokazywane w całej Polsce. Zwłaszcza, że może to być ewenement, gdyż Atlas Arena prawdopodobnie zostanie wypełniona wieloma tysiącami kibiców na meczu ligowym - nadmieniła pochodząca z Łodzi była reprezentantka Polski.

Spotkanie ŁKS-u Commercecon z Budowlanymi rozegrane zostanie w poniedziałek, 7 listopada, o godzinie 18:00.

Czy derby Łodzi powinny zostać pokazane w telewizji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • marekwyszosiat Zgłoś
  Tylko czyja to jest wreszcie wina ? Kiedyś redaktor Magiera napisał na tt że to PLPS ustala które spotkania są transmitowane a które nie. Więc albo pan Marek walił ściemę albo
  Czytaj całość
  pretensję powinny być kierowane do PLPS
  • jureczek Zgłoś
   Trzeba jasno powiedzieć, że chyba nikt nie rozumie decyzji jakie podejmuje polsat. W mojej opinii będzie to jeden z najciekawszych meczów czwartej kolejki. Budowlani to jeden z pewnych
   Czytaj całość
   kandydatów do medali OL w tym sezonie. Dodatkowo ŁKS choć jest beniaminkiem, to jego potencjał siatkarski jest na tyle duży, że również może aspirować do gry medalowej.
   • Hampelek Zgłoś
    Macie swój Polszmat

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL