Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Skuteczne odrodzenie pilanek pod wodzą Jacka Pasińskiego

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
PTPS Piła pod wodzą trenera odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie 2016/2017, pokonując po tie-breaku Developres SkyRes Rzeszów.

PTPS Piła odniósł długo wyczekiwane zwycięstwo. Dzień przed meczem z Developres SkyRes Rzeszów ogłoszono, że nowym szkoleniowcem zespołu będzie Jacek Pasiński. Dużo czasu z trenerem pilanki nie miały, a mimo to efekt nowej miotły zdążył zadziałać. 

To, co od razu rzuca się w oczy w statystykach, to błędy po stronie gości. Rzeszowianki aż 19 razy myliły się w ataku. Dodając do tego pomyłki w polu zagrywki, to przez same pomyłki przegrały seta. Developres miał również słabsze przyjęcie niż przeciwniczki.

W szeregach PTPS-u najwięcej punktów wywalczyła Alexis Austin - 25. MVP została Agata Babicz, która skończyła 11 z 21 ataków. Cztery bloki zanotowała Beta Dumancic.

Wśród rzeszowianek liderką była Adela Helić, zdobywczyni 24 punktów. W polu zagrywki istotnym ogniwem okazała się Klaudia Kaczorowska , która zaserwowała trzy asy. Przyjmująca popełniła jednak aż sześć błędów w ataku, dodatkowo trzy w przyjęciu. Zdobyła 12 punktów i dokładnie tyle samo oddała po swoich pomyłkach.

Porównanie statystyk:

PTPS PiłaElementDevelopres SkyRes Rzeszów
8Asy serwisowe6
10Błędy przy zagrywce9
38 proc. (6 błędów)Przyjęcie pozytywne30 proc. (8 błędów)
40 proc. (52/130)Skuteczność w ataku42 proc. (60/142)
10Błędy w ataku19
11Bloki13


ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski: W Czarnogórze czeka nas młyn

Czy PTPS Piła zakończy sezon w Top 12 Orlen Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • Jab Zgłoś
    Nie ulega wątpliwości że najlepszą zawodniczką Piły była Alexis Austin .Ciekawe więc czym kierował się obserwator PZPS wybierająć MVP.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL