Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Andrzej Kowal oddał się do dyspozycji zarządu

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Asseco Resovia Rzeszów przegrała we własnej hali z GKS-em Katowice. Porażka z beniaminkiem PlusLigi spowodowała, że trener Andrzej Kowal podał się do dyspozycji zarządu.

Asseco Resovia Rzeszów po ośmiu kolejkach ma na swoim koncie pięć zwycięstw i trzy porażki. Wicemistrzowie Polski przegrali z Cuprum Lubin, Jastrzębskim Węglem i GKS-em Katowice. 

Po meczu z beniaminkiem trener Andrzej Kowal podjął ważną decyzję. - Mogę tylko przeprosić kibiców za taki mecz i oddaję się do dyspozycji zarządu, zobaczymy co zadecydują - powiedział. 

Jak informuje "Przegląd Sportowy", szkoleniowiec Pasów uważa, że jego drużyna ma znacznie większy potencjał niż wskazują na to wyniki. Kowal przyznał, że zespół potrzebuje impulsu.

Los trenera nie jest przesądzony, dojdzie do rozmowy Andrzeja Kowala z całym zarządem, wówczas zapadną konkretne decyzje.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Fabiański: Przywróciliśmy wiarę sobie i kibicom

Czy Asseco Resovia Rzeszów powinna mieć nowego trenera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • Ahmed Pol Zgłoś
  zawsze pisałem ,że kowal to miękka faja on pewnego poziomu trenerskiego nie przeskoczy a przy okazji wietrzenia Rzeszowskiej szatni należałoby się zastanowić nad wypier... oczywiści
  Czytaj całość
  zaraz po tym pseudo trenerze następne szkodnika tego klubu - górskiego który co roku ściąga albo siatkarskich emerytów albo pensjonariuszy do uzdrowiska Rzeszów byleby w ilościach hurtowych po co?!?!?!? wziąć przykład z Zaksy dobry trener 3 dobrych obcokrajowców dwóch dobrych zmienników i poniżej pewnego poziomu nie schodzą!!!!
  • stary kibic Zgłoś
   Jest to niby tylko sport, ale to zabawa za sporą kasę, z zaangażowaniem wielu firm i ludzi, włącznie z ogromną rzeszą kibiców, więc nie można sobie pozwolić na nieprofesjonalne
   Czytaj całość
   podejście. Takie oddanie się do dyspozycji zarządu świadczy o spotkaniu ze ścianą - zgodnie z umowami wszyscy wszystko mają, wszyscy wszystko dostają, więc nie ma podstawy do braku wyniku. Pozostaje kwestia zaangażowania w realizację zawartych umów i dotrzymywania wiarygodnego poziomu sportowego.To nie pierwszy raz, kiedy zarząd będzie się spotykał z całą drużyną (decyzja prezesa Górskiego) - było to w poprzednich sezonach już przerabiane. To cały zespół pracuje na wynik, a nie bardzo chce mi się wierzyć, że zawodnicy GKS tak dużo mniej trenują (za dużo mniejsze pewnie pieniądze), że są w stanie po podróży wygrywać wielosetowy mecz z reprezentantami wielu krajów. Nie wiem jakie ćwiczenia musieli przejść rzeszowianie, żeby grać na stojąco.Nie byłem i nie jestem fanem szkoły trenera Kowala, ale często go bronię, bo po prostu w najważniejszych momentach osiągał sportowy wynik. Pewnie, że zawsze chciałoby się więcej, zawsze są dyskusje nad zmianami i formą, ale kibic tak już ma.Z pewnością nie chodzi w tym wszystkim o same argumenty sportowe - jest coś, jakiś problem, który wymaga rozwiązania - i jeżeli jest to trener, to może świadczyć tylko o słabości zarządu, który nie widzi, co się dzieje w drużynie.Chciałoby się, żeby w końcu ta drużyna zagrała na miarę swoich możliwości i umiejętności zawodników, bo nie są one małe - ale to musi być drużyna. Team spirit ponoć jest znakomity, więc niezrozumiały jest brak zaangażowania. Kowal też prowadził już drużynę od połowy sezonu, kiedy papierami strzelił Jan Such - i nieprawdą jest, że dostał drużynę poukładaną, bo drużyna była skłócona niezdrową atmosferą i rywalizacją (ktoś może pamięta Gabrycha). A Travica wcale tej atmosfery nie poprawił, ściągając klan Serbów średniej jakości. Klub zaczynał dopiero układać strategię tworzenia mistrzowskiej ekipy. Dziś wyraźnie ekipie brakuje sportowego lidera, który swoją jakością zapewni spokój na boisku i pewne kończenie akcji. Jochen jest jeszcze bez formy, Gavin na leczeniu, a Tibo jeszcze nie pociągnie serii meczów pod rząd. Dlatego Fabian wydaje się najlepszym rozwiązaniem - i trener z sypaczem musi podobnie myśleć o ustawianiu gry. Te dwa mocne charaktery muszą się dogadywać.
   • bobek123 Zgłoś
    antiga trenerem resowii na sto% rozpoczyna prace w tym tygodniu???????????????????????
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL