Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

Kim jest główny kandydat do objęcia reprezentacji Polski?

Anna Bagińska
Anna Bagińska
Marcelo Mendez, zgodnie z nieoficjalnymi informacjami podanymi przez radio RMF FM, jest głównym kandydatem do objęcia męskiej reprezentacji w piłce siatkowej. Kim jest pochodzący z Argentyny szkoleniowiec?

Marcelo Mendez urodził się w Argentynie i tam też zaczął swoją trenerską karierę w 1986 roku, od prowadzenia grających w niższych ligach drużyn River Plate. W późniejszych latach prowadził najmocniejsze kluby argentyńskie, z którymi zgarniał najważniejsze trofea w lidze, a w 1999 roku zajął trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej.

Kolejnym krokiem w trenerskiej drodze Argentyńczyka była przeprowadzka do Europy. W sezonie 2003/2004 objął stanowisko pierwszego trenera w hiszpańskim klubie Palma Majorka. Bełchatowscy kibice z pewnością pamiętają drużynę ze słonecznej wyspy, która wyeliminowała PGE Skrę Bełchatów w fazie play-off Ligi Mistrzów w sezonie 2006/2007. Okres, w którym Argentyńczyk prowadził zespół z Majorki, był jednocześnie czasem jej największych sukcesów. Dwa Puchary Króla, dwa tytuły mistrzowskie kraju, srebro w Pucharze CEV i Pucharze Top Teams to najważniejsze z jego osiągnięć.

W roku 2007 po tym jak Andrea Anastasi pożegnał się z reprezentacją Hiszpanii, jego następcą został właśnie Mendez. Świeżo upieczeni mistrzostwie Europy mieli wywalczyć kwalifikację olimpijską i taki cel został postawiony przed szkoleniowcem. Nie udało się go jednak zrealizować. Najlepszym rezultatem pozostało szóste miejsce w Lidze Europejskiej.

W roku 2008 Argentyńczyk powrócił do Ameryki Południowej i po krótkim epizodzie w Funadem Montes Claros, od sezonu 2009/2010 objął stery Sady Cruizero. Od tego momentu trwa passa sukcesów tego brazylijskiego zespołu. Z najważniejszych osiągnięć wystarczy wspomnieć chociażby cztery mistrzostwa Brazylii, trzy tytuły klubowego mistrza Ameryki Południowej, jeden srebrny i trzy złote medale w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Obecnie prowadzony przez szkoleniowca klub jest niepokonany w lidze brazylijskiej. Jak widać, Marcelo Mendez potrafi osiągać doskonałe rezultaty z drużynami klubowymi. Czy byłby w stanie osiągnąć takie same sukcesy z reprezentacją? Możliwe, że polscy kibice będą mieli okazję się o tym przekonać.

 ZOBACZ WIDEO "PZPS dopuścił się grzechu zaniechania w sprawie Leona" (źródło: TVP SA)

Czy Marcelo Mendez obejmie funkcję trenera siatkarskiej reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL